• هاست قیمت مناسب

اشتراک فضای دیتا سنتر یا کولوکیشن (colocation)

کولوکیشن چیست؟

کولوکیشن یا اشتراک فضای دیتا سنتر از جمله خدمات پارسیان هاست است. فرض کنید شما سروری را تهیه کرده اید که بستر مناسبی برای پشتیبانی ندارد در چنین حالتی شما می توانید از شرکت هایی که دارای اتاق سرور هستند، فضایی اختصاصی را برای سرور تهیه کنید. این عمل کولوکیشن نام دارد.

در حالت معمول یک سرور در مکانی خاص با امکاناتی مانند برق پر قدرت، اینترنت پر سرعت و یک قفسه امن و دارای امنیت قرار داده می شود. اما در برخی موارد ممکن است فردی بخواهد از سرور اختصاصی خود استفاده کند اما همانطور که اشاره شد شرایط نگهداری سرور در همه جا امکان پذیر نیست به همین منظور فرد سرور خود را بصورت کولوکیشن به یک مرکز داده می سپارد. اتصال از طریق این مرکز صورت می پپذیرد و فرد به واسطه یک ریموت از راه دور می تواند به آن دسترسی داشته پیدا کند.

فضای اشتراک دیتا سنتر کولوکیشن

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید چرا ما باید از اشتراک فضای رک استفاده کنیم.

دانش تخصصی نگهداری

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که سرور به دلیل حساسیت بالایی که دارد به دانش و تخصص کافی برای نگهداری نیازمند است به همین منظور ممکن است افراد از تخصص، هزینه، دغدغه و امکانات لازم برای نگهداری سرور برخوردار نباشند در این زمان استفاده از کولوکیشن بهترین گزینه پیشنهادی میباشد.

امنیت بالا

در این حالت شما سرور را تهیه کرده اید و مالک آن می باشید اما فضای کافی ندارید استفاده از کولوکیشن به شما کمک می کند تا هیچگونه نگرانی نسبت به امنیت سرور خود نداشته باشید. زیرا سرور شما در یک فضای امن، پایدار،استاندارد، بدون هیچگونه مشکلی قرار میگیرد. همچنین شما دسترسی آسانی به سرور خود نیز خواهید داشت.

در کل این اشتراک فضای رک را یک نوع سرمایه گذاری میتوان به شمار آورد. در واقع وقتی شما سرور را خریداری میکنید به عنوان سرمایه اولیه باقی می ماند، ولی برای نگهداری و راه اندازی آن نیاز به پرداخت هزینه دارید. مزیت colocation مانند خرید خانه و کسب درآمد از آن می باشد با این تفاوت که اگر شما بتوانید سرور را که خریداری کرده اید اجاره دهید می توانید از این طریق کسب درآمد کنید.

 

ثبت سفارش

 

خدمات کولوکیشن برج میلاد بهتر است یا پارسیان میزبان

شرکت فناوری پارسیان میزبان در زمینه هاست و میزبانی وب فعالیت گسترده ای دارد. این شرکت با استفاده از جدید ترین روش ها نیاز افراد را در زمینه خدمات هاستینگ ، راه اندازی سرور و کولوکیشن را برطرف میکند.

خدمات کولوکیشن برج میلاد برای آن دسته از کاربران عادی مناسب است که نیاز به خدمات تخصصی نداشته باشند و پشتیبانی خاصی مد نظر آنها نیست. اما برای سازمانها و پشتیبانی تخصصی این خدمات مناسب نیست و پیشنهاد ما استفاده از خدمات اشتراک فضای دیتاسنتر پارسیان هاست است که با سخت افزارهای تخصصی و همچنین تیم پشتیبانی حرفه ای و متخصص سازمانها و شرکتها را از این خدمات بهره مند میسازد.

این میزبانی بر اساس میزان ترافیک و حجمی که مشتریان درخواست داده اند و همچنین مکان سرور چه ایران باشد یا خارج از ایران دسته بندی شده و برای مشتریان مشخص میشود.

مشتریان می توانند با مراجعه به وب سایت مرکز داده پارسیان بنابر آنچه نیاز خود می دانند با تعرفه های پیشنهادی آشنا شوند و از خدمات آن استفاده کنند.

توجه داشته باشید که شما می توانید از مشاوره های تخصصی در این زمینه نیز بهره ببرید.

همانطور که اشاره شد سرور اختصاصی پارسیان میزبان نیاز های شرکت های بزرگ را برای راه اندازی سرور برآورده میکند.

سرور های اختصاصی پارسیان میزبان با داشتن سخت افزار های پر قدرت در کشور ایران نیاز مشتریان را برای دریافت خدمات پاسخ میگوید.

همانطور که اشاره شد خدمات و تعرفه هایی که هر کدام از شرکت ها در نظر میگیرند بنابر محاسبه هایی که انجام میدهند متغیر است اما ما به شما خرید سرور از پارسیان میزبان را پیشنهاد می کنیم تجربه کافی که این شرکت در زمینه سرور های اختصاصی دارد خیال شما را برای استفاده و بهره گیری از خدمات راحت تر می کند. و همچنین تیم پشتیبانی قوی و کارآمد، قیمت ارزان و با کیفیت سرور از خدمات مهم این شرکت می باشد.

شما می توانید با تیم پشتیبانی شبانه روزی پارسیان میزبان برای پاسخگویی به پرسش های خود استفاده کنید.

اجاره کولوکیشن

 

تعرفه اشتراک فضای دیتا سنتر colocation

تعرفه هایی که برای colocation در نظر میگیرند غالبا پیشنهادی میباشد و متغیر است و تا حدود زیادی بستگی به شرکت ارائه دهنده این خدمات می باشد. به همین منظور شما می توانید با مراجعه به وب سایت های ارائه این نوع خدمات با تعرفه های پیشنهادی آشنا شوید. اجاره فضای اشتراک دیتا سنتر هم می تواند در ایران صورت گیرد و هم در دیگر کشورها، با این تفاوت که اگر خارج از ایران باشد شما دسترسی فیزیکی به سرور را نخواهید داشت.

برای مشخص کردن تعرفه باید ابتدا ترافیک پایه، میزان آمپراژ برق، محل سرور و هزینه راه اندازی را در نظر گرفت سپس تعرفه نهایی را مشخص کرد. معمولا نرخ سرویس کولوکیشن را بر اساس فضای اشغال شده و ترافیک مورد استفاده آن در مدت زمان یک ماه بررسی می کنند سپس یک قیمت مشخص را برای ترافیک یک ماهه سرور در نظر می گیرند. و مشتریان می توانند با همین قیمت و تعرفه پیشنهادی درخواست خود را برای ثبت سفارش تایید کنند.

خدمات پارسیان هاست 

هاستثبت دامنهسرور اختصاصی
هاست لینوکستمدید دامنهسرور مجازی
هاست ویندوزانتقال دامنهگواهینامه SSL
هاست وردپرسخدمات وردپرسهاست ایمیل اختصاصی
آموزش وردپرساشتراک فضای دیتا سنترهاست ایمیل