• هاست قیمت مناسب

هاست اختصاصی چیست؟

 هاست اختصاصی چیست و چه کسانی به آن نیاز دارند؟ همانطور که میدانید اولین قدم برای راه اندازی هر وب سایتی این است که فضایی مناسب برای ذخیره سازی اطلاعات را فراهم کنیم که این کار به کمک هاست انجام می گیرد. در واقع هاست فضایی است که میتوان انواع داده را بر روی آن ذخیره کرد. هاست انواع مختلفی دارد که یکی از آنها هاست های اختصاصی میباشند. در تعریف کلی هاست اختصاصی باید گفت این نوع هاست اطلاعات شما را بر روی یک سرور اختصاصی قرار می دهد. به عبارت دیگر این نوع هاست یک سرویس مدیریت شده با استفاده از منابع قدرتمند، شبیه سرور مجازی میباشد. معمولا استفاده از هاست به این صورت است که منابع یک سرور مشخص برای چند سایت مورد استفاده قرار می گیرد که البته در این روش اگر به خوبی مدیریت نشود، گاهی مشکلاتی را به وجود می آورد. به همین دلیل هاست های اختصاصی جایگزین چنین هاست هایی شده اند. کاربرد این هاست را میتوان برای افرادی بیان کرد که مدیریت سرور های مجازی و یا سرور اختصاصی برای آن ها امکان پذیر نبوده، اما نیاز به منابع بالا و متعددی دارند.  

مزایای هاست اختصاصی

 امروزه استفاده از هاست اختصاصی در پارسیان هاسست به صورت چشمگیری در حال افزایش می باشد و میتوان گفت این افزایش به علت مزایای آن است. در ادامه به برخی از مزایای این نوع هاست اشاره خواهیم کرد.

 1. منابع سرور مشترک نمیباشند:در صورتی که از این نوع هاست استفاده کنید منابع کاملی از سرور واحد را دریافت خواهید نمود و دیگر جای نگرانی در رابطه با سایر وب سایت هایی که باعث مسدود شدن سرور می شوند وجود نخواهد داشت.
 2. قابلیت اطمینان بالا:استفاده از میزبانی اختصاصی قابلیت اطمینان و عملکرد بالایی دارد. همچنین این اطمینان باعث کمتر شدن خرابی سرور شده چرا که وب سایت شما در زمان ترافیک با حجم بالا، منابع بیشتری دارد.
 3. افزایش امنیت:استفاده از هاست های اختصاصی بروز رسانی سایت شما را تضمین می کند. با استفاده از این هاست می توانید برنامه های خود را پیاده سازی و اجرا کنید و اقدامات امنیتی که ویژه سرور شما باشد را پیاده سازی نمایید. علاوه بر این استفاده از این نوع هاست این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که مطمئن باشید که هیچ سایت مخرب دیگری فضای مشترک با شما ندارد.
 4. انعطاف پذیری:استفاده از هاست های اختصاصی امکان سفارشی سازی سرور را مطابق با نیاز های منحصر به فردی که مشتری دارد برای CPU، RAM، فضای دیسک و نرم افزار فراهم میکند.
 5. آدرس IP اختصاصی:هر سرور آدرس IP مخصوص به خود را دارد. هنگامی که میزبانی به صورت مشترک باشد، یعنی آدرس IP سایت شما با چند سایت دیگر مشترک است. هاست اختصاصی این امکان را میدهد که وب سایت شما آدرس IP اختصاصی خود را داشته باشد.
  

قیمت هاست اختصاصی

برای این که بتوان به یک هاست اختصاصی با کیفیت پارسیان هاست دسترسی یافت لازم است که ماهانه و یا سالیانه مبلغی را به عنوان حق اشتراک برای دریافت خدمات پرداخت نمایید. قیمت هاست در شرکت های مختلف بر اساس معیار های مختلفی تعیین میشوند و در واقع نمیتوان یک قیمت ثابت و مشخص شده را برای آن در نظر گرفت. همچنین قیمت برخی از انواع هاست بیشتر از موارد دیگر میباشد. برای مثال قیمت هاست های اختصاصی به دلیل این که فقط در اختیار یک سرور قرار می گیرند بیشتر از هاست اشتراکی و یا انواع دیگر هاست می باشد. در رابطه با عوامل تاثیرگذار بر قیمت هاست های اختصاصی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع سخت افزار سرور
 • نوع سیستم عامل سرور
 • نوع دیتابیس
 • نوع پنل هاست
 • میزان پشتیبانی
 • برند بودن شرکت ارائه دهنده خدمات
 • نوع کیفیت سرویس
 

هاست اختصاصی ارزان

گاهی در برخی از وب سایت ها با تبلیغاتی مبنی بر ارزان بودن هاست های اختصاصی رو به رو می شویم. معمولا هاست های ارزان توسط شرکت هایی که می خواهند به جذب مشتری بپردازند ارائه میشود و مدت زمان استفاده از آن ها محدود است. اما این موضوع به این معنا نیست که کیفیت هاست ارائه شده توسط چنین شرکت هایی پایین میباشد. در واقع ارائه چنین هاست هایی به عنوان نوعی حربه ی تبلیغاتی مورد استفاده شرکت ها قرار میگیرد.