• بنر سرویس ایمیل پارسیان میزبان
Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

هاست ایمیل چیست؟

استفاده از هاست ایمیل یا همان سرویس میزبانی ایمیل  پایدار و قابل اعتماد یکی از لازمه های حضور و فعالیت بر بستر وب در دنیای امروز است. ایمیل هاستینگ تنها با هدف کمک به تجارتها در برآوردن نیازهای ارتباطی خود ایجاد شده است.

همه ما کم و بیش درباره افزایش حجم خطرات و تهدیدات اینترنتی، انواع ویروسها و اشکالات سخت افزاری و نرم افزاری مطلع هستیم. بروز هرکدام از این مشکلات ممکن است ارتباطات تجاری شما را برای ساعت ها یا حتی روزها مختل کند.

حرفه ای تر به نظر بیایید

بسیاری از کاربران ایمیل، سرویس دهی میزبانی ایمیل را امری کاملا غیر ضروری می دانند، اما اگر اتفاقی برای مدارک مهم شما مثل فاکتور ها، صورت حسابها، اطلاعات مشتریان یا هر قسمت مهم دیگر بیفتد، چه کار میتوانید بکنید؟ علاوه بر این، آیا با داشتن یک ایمیل عمومی و غیرحرفه ایی مثل [email protected] می تواند از عهده مشتریان خود بر بیاید؟

 

هاست ایمیل چیست

 

داشتن یک ایمیل با پسوند دامنه شما به شکل مثلا [email protected] یا چیزی به این شکل، علاوه بر اینکه شما را نزد مشتریانتان یک شرکت حرفه ای نشان میدهد، به جای استفاده از سرویس دهنده های رایگان مثل gmail یا yahoomail امری ضروری است. امروزه بسیاری از شرکتها ترجیح میدهند ایمیل شرکتی داشته باشند و از سرویس ایمیل اختصاصی استفاده کنند تا در صورت به وجود مشکل اطلاعات خود را از شرکت هاستینگ بخواهند.

 

پارسیان میزبان ارائه دهنده ایمیل سرور ایرانی با بهترین کیفیت برای سازمانها و شرکتها

 

ویژگی های هاست ایمیل 

شاید برایتان این سوال ایجاد شود که یک سرویس دهنده هاست اختصاصی ایمیل چه ویژگیهایی باید داشته باشد؟ با ما در پارسیان میزبان همراه باشید تا بیشتر برایتان توضیح دهیم.

 

ویژگیهای هاست ایمیل خوب

 

امنیت 

اولین ویژگی که باید برای انتخاب سرویس دهنده در نظر داشته باشید، امنیت و ایمنی ست. به این منظور که تمام اطلاعات و داده های شما را از برخی حملات احتمالی که قبلا نیز بازگو کردیم به خوبی مراقبت کند و از از بین رفتن داده ها جلوگیری کند.

 

پشتیبانی و سادگی

یک سرویس هاست ایمیل باید در عین قابل اعتماد بودن امکانات تنظیمات ایمیل را به شما ارائه دهد. و همچنین باید در هر زمانی به هر طریقی (چت زنده، تماس، ایمیل) در دسترس باشند و بتوانند پاسخ شما را به درستی بدهند و شما را پشتیبانی کنند.

 

انعطاف پذیری

فرقی ندارد که بیزینس شما چقدر بزرگ یا کوچک باشد در هر دو صورت باید سرویس دهنده هاست ایمیلی را پیدا کنید که با همه دستگاه ها و پلتفرم ها با برنامه های وب و موبایل سازگاری داشته باشد.

 

ظرفیت

در بسیاری از موارد، ایمیل نه تنها برای ارتباط برقرار کردن بلکه به عنوان یک فضای ابری و ذخیره سازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین شما باید هاست ایمیلی را انتخاب کنید که حداقل 2 گیگابایت حافظه در اختیار شما قرار بدهند.

 

ویژگیهای هاست ایمیل پارسیان میزبان


 1. تضمین 99.9% uptime امنیت و پایداری سرویس انتخابی
 2. سرویس میزبانی ایمیل جهت ایجاد ایمیل اختصاصی به نام شما و به صورت کاملا حرفه ای
 3. سرویس میزبانی ایمیل برای استفاده اشخاص، شرکتها ، مراکز و یا سازمانهایی که دارای تعدد ایمیل بالا میباشند
 4. سرویس میزبانی امیل برای شرکت ها و یا سازمانهایی که ترافیک ایمیل بالا دارند
 5. امکانات وسیع ، پشتیبانی نرم افزاری قدرتمند، پایداری و امنیت اطلاعات، پشتیبان گیری خودکار و دائم

 

سفارش هاست ایمیل

 

سرویس میزبانی ایمیل چه خدماتی است؟

به طور ساده، هاستینگ ایمیل یا سرویس میزبانی پست الکترونیکی خدماتی ست که در آن تمام اطلاعات ورودی و خروجی که توسط شما ارسال یا دریافت می شود در یک سرور ذخیره می شود. زمانی که ایمیلی به آدرس دامنه شما فرستاده می شود و شما آن را دریافت می کنید، ایمیل در سرور گیرنده ذخیره می شود. مدیریت سرور ها تعیین می کنند که با توجه به فیلتر های اسپم، درخواست مجدد مسیریابی و اینکه فرستنده در لیست سیاه قرار دارد یا نه، باید چه عملی انجام شود.

سرور میزبانی ایمیل می تواند همان سروری باشد که محتوای وب سایت شما را میزبانی می کند، سروری که توسط میزبان دیگری اداره می شود، و یا دو سرور مختلف که توسط همان شرکت میزبانی اداره می شود. سرویس دهنده های ایمیل هاست ممکن است تنها در ارائه خدمات ایمیل هاستینگ فعالیت داشته باشند، امروزه شرکت هایی هستند که خدمات وب سایت ها و ایمیل هاست ها را با هم ارائه می دهند.