شرکت ارائه دهنده هاست پارسیان میزبان از سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را در زمینه میزبانی وب آغاز کرد. پارسیان میزبان با استفاده از جدیدترین متدهای هاستینگ و استفاده از برترین سخت افزارهای موجود و استفاده از وب سرورهای بسیار قدرتمند، می تواند تمامی نیازهای مدیران سایت را در زمینه خدمات میزبانی وب رفع کند. هاست های ارائه شده توسط پارسیان میزبان، بر پایه میزان ترافیک و حجم مورد نیاز مشتریان و همچنین مکان سرور (هاست ایران و خارج) دسته بندی شده است.

 

مشخصات پایه
هاست ویندوز
هاست لینوکس
هاست وردپرس
هاست اختصاصی
هاست ایمیل
حداقل فضای هاست
20MB
50MB
100MB
200MB
500MB
حداقل تعداد ایمیل
20
50
100
200
500
حداقل تعداد دامنه قابل میزبانی
1
1
1
1
1
ترافیک ماهیانه
1000MB
2000MB
5000MB
10000MB
25000MB
هزینه سالیانه
400,000
500,000
700,000
1,100,000
2,200,000
محل مرکز داده

 

هاست چیست؟

با توجه به گسترش روزافزون استفاده از اینترنت در زندگی روزمره افراد داشتن سایت جزو الزامات هر کسب و کاری شده است. اولین قدم داشتن یک وب سایت ثبت دامنه است و گام دوم تهیه هاست است.

در پاسخ به سوال هاست چیست باید گفت به فضایی که اطلاعات سایت شما اعم از کدها و برنامه نویسی، عکس ها، ویدیوها و غیره، در آن گذاشته می شود تا روی شبکه اینترنت در اختیار کاربرانتان قرار گیرد هاست می گویند. هاست بخشی از فضای یک کامپیوتر پر قدرت به نام سرور است که به طور ۲۴ ساعته متصل به اینترنت می باشد.

 

انواع هاست

دو نوع فضای میزبانی وب لینوکس و ویندوز وجود دارد. تفاوت این دو هاست در سیستم عامل سرور آنها می باشد و هیچ ارتباطی با سیستم عاملی که شما با آن کار می کنید ندارد. برای تشخیص اینکه کدام یک از این دو نوع را باید برای میزبانی سایت خود تهیه فرمایید باید به نیازهای وب سایتتان توجه کنید. به طور مثال سایت هایی که با زبان برنامه نویسی asp و .net نوشته شده اند از هاست ویندوز و سایت هایی که با php یا perl‌نوشته شده اند از هاست لینوکس استفاده می کنند.

 

1. هاست ویندوز

انواع هاست ویندوز ارائه شده در شرکت فناوری اطلاعات پارسیان میزبان عبارتند از:هاست ویندوز استاندارد، هاست ویندوز ویژه، هاست ویندوز سازمانی و هاست ویندوز ایران

هاست ویندوز استاندارد

هاست ویندوز استاندارد متناسب برای اشخاص حقیقی و شرکت های کوچک می باشد. برای مشاهده پلن های ویندوز استاندارد به صفحه هاست ویندوز استاندارد مراجعه فرمایید.

هاست ویندوز ویژه

هاست ویندوز ویژه متناسب برای شرکت های بزرگتر با تعداد کاربران بیشتر است. برای مشاهده پلن های ویندوز ویژه به صفحه هاست ویندوز ویژه مراجعه فرمایید.

هاست ویندوز سازمانی

هاست ویندوز سازمانی متناسب برای شرکت های خیلی بزرگ و سازمان هایی است که تعداد کاربرانشان زیاد است، می باشد. برای مشاهده پلن های ویندوز استاندارد به صفحه هاست ویندوز سازمان مراجعه فرمایید.

هاست ویندوز ایران

هاست ویندوز ایران هاست هایی هستند که سرور آنها در کشور ایران قرار دارد. هاست ایران متناسب برای افرادی است که اکثر کاربران آنها در ایران هستند و  به سایتی با سرعت بالا نیاز دارند، می باشد. برای مشاهده پلن های ویندوز ایران به صفحه هاست ویندوز ایران مراجعه فرمایید.


2. هاست لینوکس

انواع هاست لینوکس ارائه شده در شرکت فناوری اطلاعات پارسیان میزبان عبارتند از:هاست لینوکس استاندارد، هاست لینوکس ویژه، هاست لینوکس سازمانی و هاست لینوکس ایران

هاست لینوکس استاندارد

هاست لینوکس استاندارد متناسب برای اشخاص حقیقی و شرکت های کوچک می باشد. برای مشاهده پلن های لینوکس استاندارد به صفحه هاست لینوکس استاندارد مراجعه فرمایید.

هاست لینوکس ویژه

هاست لینوکس ویژه متناسب برای شرکت های بزرگتر با تعداد کاربران بیشتر است. برای مشاهده پلن های لینوکس ویژه به صفحه هاست لینوکس ویژه مراجعه فرمایید.

هاست لینوکس سازمانی

هاست لینوکس سازمانی متناسب برای شرکت های خیلی بزرگ و سازمان هایی است که تعداد کاربرانشان زیاد است، می باشد. برای مشاهده پلن های لینوکس استاندارد به صفحه هاست لینوکس سازمانی مراجعه فرمایید.

هاست لینوکس ایران

هاست لینوکس ایران هاست هایی هستند که سرور آنها در کشور ایران قرار دارد. هاست ایران متناسب برای افرادی است که اکثر کاربران آنها در ایران هستند و  به سایتی با سرعت بالا نیاز دارند، می باشد. برای مشاهده پلن های لینوکس ایران به صفحه هاست لینوکس ایران مراجعه فرمایید.

هاست اختصاصی

 

هاست اشتراکی

 

سرور مجازی

 

چگونه بهترین هاست را خریداری نماییم؟

خرید فضای میزبانی وب سایت بدون کارشناسی می تواند ضررهای زیادی به کسب و کار اینترنتی شما وارد کند. از جمله این ضررات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱) امنیت پائین سرور میزبان وب و خطر هک شدن و از بین رفتن اطلاعات موجود 

۲) دریافت هرزنامه در تعداد زیاد و ایجاد اختلال در دریافت ایمیل ها و اشغال فضای میزبانی وب

۳) عدم بروزآوری نرم افزاری به علت نداشتن نسخه های معتبر سیستم عامل و نرم افزارهای وابسته

۴) عدم پشتیبانی از امکانات جدید نرم افزاری

۴) عدم در دسترس نبودن هاست به مدت زیاد

۵) عدم تهیه نسخه های پشتیبان از اطلاعات میزبانی وبسایت بصورت مستمر

۶) عدم پشتیبانی فنی

۷) همسایگی هاست شما با سایت های خراب کاربرای جلوگیری از این اتفاقات و ضررات پیش از تهیه هاست حتما نکات زیر را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب را با توجه به نیازهای خود داشته باشید.

این نکات شما را در زمینه خرید سرویس هاست یاری خواهند کرد:


1. مشخصات سخت افزار سرور ارائه دهنده خدمات هاست چیست ؟

2. میزان سایت نصب شده بر روی سرور میزبان چه تعداد می باشد ؟

3. نحوه ارائه پشتیبانی شرکت ارائه دهنده خدمات هاست به چه صورت می باشد ؟

4. امکانات نرم افزاری سرور میزبان به چه صورت می باشد ؟ و آیا این امکانات جوابگوی نیازهای شما می باشد ؟

5. نحوه تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات موجود در هاست به چه صورت می باشد ؟

6. نحوه بروز رسانی های نرم افزاری و سخت افزاری سرور میزبان به چه صورت می باشد ؟

7. وضعیت نرم افزارهای آنتی اسپم ، آنتی ویروس و آنتی هک سرور میزبان به چه صورت می باشد ؟

8. پهنای باند سرور میزبان به چه میزان است ؟

9. سالانه به چه میزان هاست شما به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری قابل دسترس نخواهد بود ؟


شرکت پارسیان میزبان با نزدیک به دو دهه سابقه فعالیت در عرصه میزبانی وب، ارائه دهنده خدمات نوین هاست می باشد. این شرکت فعالیت های خود را در زمینه به روز آوری تکنولوژی و فراهم آوری ابزار مورد نیاز کاربران متوقف نمیکند. تیم توسعه و تحقیق شرکت پارسیان میزبان به صورت روزمره در حال تست و پیاده سازی زیر ساخت های مطابق با آخرین تکنولوژی های روز می باشد تا امنیت، ثبات و سهولت دسترسی هر چه بیشتر را برای کاربران و مشتریان آنها فراهم آورد.