هاست

با توجه به گسترش روزافزون استفاده از اینترنت در زندگی روزمره افراد داشتن سایت جزو الزاماتت هر کسب و کاری شده است. اولین قدم داشتن یک وب سایت ثبت دامنه است و گام دوم تهیه هاست است.هاست چیست؟

به فضایی که اطلاعات سایت شما اعم از کدها و برنامه نویسی، عکس ها، ویدیوها و غیره، در آن گذاشته می شود تا روی شبکه اینترنت در اختیار کاربرانتان قرار گیرد هاست می گویند. هاست بخشی از فضای یک کامپیوتر پر قدرت به نام سرور است که به طور ۲۴ ساعته متصل به اینترنت می باشد.انواع هاست

دو نوع هاست لینوکس و هاست ویندوز وجود دارد. تفاوت این دو هاست در سیستم عامل سرور آنها می باشد و هیچ ارتباطی با سیستم عاملی که شما با آن کار می کنید ندارد. برای تشخیص اینکه کدام یک از این دو نوع را باید برای میزبانی سایت خود تهیه فرمایید باید به نیازهای وب سایتتان توجه کنید. به طور مثال سایت هایی که با زبان برنامه نویسی asp و .net نوشته شده اند از هاست ویندوز و سایت هایی که با php یا perl‌نوشته شده اند از هاست لینوکس استفاده می کنند.هاست ویندوز

انواع هاست ویندوز ارائه شده در شرکت فناوری اطلاعات پارسیان میزبان عبارتند از:هاست ویندوز استاندارد، هاست ویندوز ویژه، هاست ویندوز سازمانی و هاست ویندوز ایران

 

هاست ویندوز استاندارد متناسب برای اشخاص حقیقی و شرکت های کوچک می باشد. برای مشاهده پلن های ویندوز استاندارد به صفحه هاست ویندوز استاندارد مراجعه فرمایید.

 

ویندوز استاندارد

هاست ویندوز ویژه متناسب برای شرکت های بزرگتر با تعداد کاربران بیشتر است. برای مشاهده پلن های ویندوز ویژه به صفحه هاست ویندوز ویژه مراجعه فرمایید.


ویندوز ویژه

هاست ویندوز سازمانی متناسب برای شرکت های خیلی بزرگ و سازمان هایی است که تعداد کاربرانشان زیاد است، می باشد. برای مشاهده پلن های ویندوز استاندارد به صفحه هاست ویندوز سازمان مراجعه فرمایید.


 

   ویندوز سازمانی

هاست ویندوز ایران هاست هایی هستند که سرور آنها در کشور ایران قرار دارد. هاست ایران متناسب برای افرادی است که اکثر کاربران آنها در ایران هستند و  به سایتی با سرعت بالا نیاز دارند، می باشد. برای مشاهده پلن های ویندوز ایران به صفحه هاست ویندوز ایران مراجعه فرمایید.هاست لینوکس

انواع هاست لینوکس ارائه شده در شرکت فناوری اطلاعات پارسیان میزبان عبارتند از:هاست لینوکس استاندارد، هاست لینوکس ویژه، هاست لینوکس سازمانی و هاست لینوکس ایران


هاست لینوکس استاندارد متناسب برای اشخاص حقیقی و شرکت های کوچک می باشد. برای مشاهده پلن های لینوکس استاندارد به صفحه هاست لینوکس استاندارد مراجعه فرمایید.

  لینوکس استاندارد

هاست لینوکس ویژه متناسب برای شرکت های بزرگتر با تعداد کاربران بیشتر است. برای مشاهده پلن های لینوکس ویژه به صفحه هاست لینوکس ویژه مراجعه فرمایید.

  لینوکس ویژه

هاست لینوکس سازمانی متناسب برای شرکت های خیلی بزرگ و سازمان هایی است که تعداد کاربرانشان زیاد است، می باشد. برای مشاهده پلن های لینوکس استاندارد به صفحه هاست لینوکس سازمانی مراجعه فرمایید.

  لینوکس سازمانی

هاست لینوکس ایران هاست هایی هستند که سرور آنها در کشور ایران قرار دارد. هاست ایران متناسب برای افرادی است که اکثر کاربران آنها در ایران هستند و  به سایتی با سرعت بالا نیاز دارند، می باشد. برای مشاهده پلن های لینوکس ایران به صفحه هاست لینوکس ایران مراجعه فرمایید.


  لینوکس ایران

چگونه بهترین هاست را خریداری نماییم؟

خرید هاست بدون کارشناسی می تواند ضررهای زیادی به کسب و کار اینترنتی شما وارد کند. از جمله این ضررات می توان به موارد زیر اشاره کرد:۱) امنیت پائین سرور میزبان و خطر هک شدن و از بین رفتن اطلاعات موجود در هاست

۲) دریافت هرزنامه در تعداد زیاد و ایجاد اختلال در دریافت ایمیل ها و اشغال فضای هاست

۳) عدم بروزآوری نرم افزاری به علت نداشتن نسخه های معتبر سیستم عامل و نرم افزارهای وابسته

۴) عدم پشتیبانی از امکانات جدید نرم افزاری

۴) عدم در دسترس نبودن هاست به مدت زیاد

۵) عدم تهیه نسخه های پشتیبان از اطلاعات هاست بصورت مستمر

۶) عدم پشتیبانی فنی

۷) همسایگی هاست شما با سایت های خراب کاربرای جلوگیری از این اتفاقات و ضررات پیش از تهیه هاست حتما نکات زیر را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب را با توجه به نیازهای خود داشته باشید.

این نکات شما را در زمینه خرید سرویس هاست یاری خواهند کرد:مشخصات سخت افزار سرور ارائه دهنده خدمات هاست چیست ؟

میزان سایت نصب شده بر روی سرور میزبان چه تعداد می باشد ؟

نحوه ارائه پشتیبانی شرکت ارائه دهنده خدمات هاست به چه صورت می باشد ؟

امکانات نرم افزاری سرور میزبان به چه صورت می باشد ؟ و آیا این امکانات جوابگوی نیازهای شما می باشد ؟

نحوه تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات موجود در هاست به چه صورت می باشد ؟

نحوه بروز رسانی های نرم افزاری و سخت افزاری سرور میزبان به چه صورت می باشد ؟

وضعیت نرم افزارهای آنتی اسپم ، آنتی ویروس و آنتی هک سرور میزبان به چه صورت می باشد ؟

پهنای باند سرور میزبان به چه میزان است ؟

سالانه به چه میزان هاست شما به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری قابل دسترس نخواهد بود ؟


شرکت پارسیان میزبان با نزدیک به دو دهه سابقه فعالیت در عرصه میزبانی وب، ارائه دهنده خدمات نوین هاست می باشد. این شرکت فعالیت های خود را در زمینه به روز آوری تکنولوژی و فراهم آوری ابزار مورد نیاز کاربران متوقف نمیکند. تیم توسعه و تحقیق شرکت پارسیان میزبان به صورت روزمره در حال تست و پیاده سازی زیر ساخت های مطابق با آخرین تکنولوژی های روز می باشد تا امنیت، ثبات و سهولت دسترسی هر چه بیشتر را برای کاربران و مشتریان آنها فراهم آورد.