سرور اختصاصی ، سرویس اختصاصی حرفه ای

سرور اختصاصی ایران امن و با ثبات

سرور اختصاصی یا هاست اختصاصی ( Dedicated Server Hosting) برای شرکتهای بزرگی که هاست معمولی نمیتواند نیازهای آنها را براورده کند.

این سرویس اختصاصی شرکت پارسیان میزبان برای رفع نیازهای ویژه مشتریان ارائه میشود.برخی از مشتریان به دلیل داشتن وب سایتی با بازدید بالا، احتیاج به امنیت و ثبات بالا و نیازمندیهای خاص احتیاج به خرید سرور اختصاصی یا سرور ددیکیت هستند. سرورهای اختصاصی پارسیان میزبان با دارا بودن سخت افزارهای قدرتمند در ایران هرگونه نیازی را برای داشتن یک هاست خوب برطرف می کند.

سرور هاست اختصاصی معمولا برای شرکتهای بزرگ و سازمانها به کار برده می شود. شرکت هایی که هاست و سرویس اختصاصی تهیه می کنند، به دلیل عدم استفاده اشتراکی چندین کاربر از منابع سخت افزاری و نرم افزاری آن می توانند به طور کامل روی سرور خود تسلط  داشته باشند و یا حتی آن را مطابق نیازها و سلایق خود تغییر داده و مدیریت کنند.

 

سفارش سرور اختصاصی

 

 

سرور اختصاصی با پشتیبانی 24 ساعته هاست

امکان نصب هرگونه برنامه و یا تغییرات سخت افزاری دلخواه مشتریان بر روی سرور و هاست اختصاصی وجود دارد و همچنین امنیت بالای آن به دلیل عدم اشتراک منابع با دیگر کاربران می تواند نیازهای ویژه شما را رفع کند. همانطور که می دانید نگهداری سرورها کار دشواری است. برای نگهداری سرورها احتیاج به شرایط محیطی خاص و همچنین افراد متخصص جهت پشتیبانی، نگهداری و حفظ امنیت آنها می باشد. پارسیان میزبان این شرایط را برای شما فراهم کرده و آماده ارائه خدمات اختصاصی به شما عزیزان می باشد.

 

سرورهای اختصاصی، سرویسی با قدرت بالا

به اختصار می توان گفت که هاست و سرور اختصاصی در واقع نوعی کامپیوتر است که این کامپیوتر دارای قدرت سخت افزاری بسیار قوی و بالایی است. که به دلیل داشتن این قابلیت سبب شده که قدرت پردازش این نوع کامپیوترها و همچنین میزان دسترسی آن نسبت به کامپیوترهای معمولی و شخصی بسیار بیشتر باشد.

همچنین از دیگر ویژگی های این نوع کامپیوتر این است که عملکرد و میزان دسترسی شما به این نوع کامپیوترها تقریبا مانند سیستم های شخصی می باشد. در واقع تفاوت این سرورها ها با سرورهای معمولی در این است که سخت افزارهایی که در سرورهای اختصاصی به کار می روند با تکنولوژی خاص و متفاوت ایجاد شده اند و دلیل این کار هم این است که باعث شود بتوان از سرورهای اختصاصی به صورت 24 ساعته کار کرد و این سرورها 24 ساعته روشن و در دسترس باشند. حال که تقریبا این با سرورهای اختصاصی ﺁشنا شدید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این سرور های اختصاصی با ما همراه باشید.

 

آی پی و سرویس اختصاصی

 

هاست اختصاصی چیست؟

معنی هاست در زبان انگلیسی یعنی میزبان و در واقع به بخشی از سرور، هاست می گویند. یک سرور دارای چندین قسمت است که همان تقسیم بندی مجازی است که به هر قسمت آن، هاست می گویند. به این صورت که هر بخشی از سرور به عنوان هاست از یک بخشی میزبانی می کند. از این رو اگر بخواهید در فضای مجازی و اینترنت یک وب سایت راه اندازی کنید باید بعد از اینکه قالب سایت را طراحی نمودید باید یک هاست مناسب نیز تهیه نمایید.

بهترین هاست و سرور اختصاصی

 

 

سرور اختصاصی چیست؟

قبل از پرداختن به این موضوع باید تعریفی مختصر از سرور داشته باشیم. همانطور که پیشتر گفتیم در واقع سرور نوعی کامپیوتر پرقدرت با سخت افزارهای خاص و پیچیده است که بالاترین پردازش را می توانند انجام دهند. همچنین از دیگر تفاوت های آن با کامپیوتر این است که سرور برعکس کامپیوتر باید همیشه و 24 ساعته روشن و همچنین به اینترنت متصل باشد. در واقع سرور باید مدیریت شود و از آنجایی که مدیریت آن بسیار حساس است لذا باید توسط افراد متخصص انجام شود. چرا که با این کار از بروز و پیش آمدن مشکلات برای وب سایت هایی که روی آن قرار دارند چه از نظر کیفیتی و چه از نظر امنیتی جلوگیری میشود.

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم این نوع سرور نوعی کامپیوتر است که با تکنولوژی سخت افزاری متفاوت و با قدرت سخت افزاری بسیار بالا که به صورت 24 ساعته می تواند روشن باشد و در دسترس قرار بگیرد. این سرور که به 24 ساعته به اینترنت متصل است و خاموشی هم ندارد بسیار قوی تر از سرورهای شخصی است. لذا افرادی که سرورهای شخصی نمی تواند نیازشان را برآورده کند و نیاز به منایع بیشتری دارند عموما نیاز به سرورهای اختصاصی دارند.

 

هر مشتری هاست اختصاصی یک سرور و آی پی

 

در واقع در این نوع سرورها یک سرور به مشتری اختصاص داده می شود. از این رو به دلیل اینکه سرور فقط از وب سایت مشتری مورد نظر میزبانی یا همان هاست می کند. لذا مشتری دیگر نگرانی کاهش امنیت و یا کاهش سرعت از سوی سایر وب سایت ها را ندارد. این نوع سرور یا همان هاست اختصاصی هزینه بالایی ندارد و بسیار مناسب وب سایت های بزرگ است.

 

هر مشتری هاست اختصاصی یک سرویس اختصاصی و آی پی

 

لذا شرکت ها و سازمان ها و موسسات بزرگ که دارای وب سایت های بزرگ هستند و امنیت داشتن وب سایتهایشان بسیار مهم و از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند و همچنین علاوه بر این موارد نیاز به سرعت و کنترل و ترافیک بیشتر و بهتری دارند معمولا برای خود یک سرور یا هاست اختصاصی تهیه می کنند. در واقع این سرورهای اختصاصی به این سازمان ها و شرکت ها و یا هر وب سایت بزرگ این امکان را می دهد که امکانات متنوع و مختلفی بر اساس نیاز و برنامه خود داشته باشند که از انواع این امکانات متنوع می توان به آزادی در نصب نرم افزارهای دلخواه و استفاده کردن از فضای وب بدون محدودیت و به میزان مورد نیاز و همچنین آزادي در مديريت محتواي سرور اشاره نمود.

در این نوع سرورها مدیریت سرور اختصاصی بر عهده خودشان است و از این رو سازمان ها و در کل وب سایت های بزرگی که از این نوع سرور استفاده می کنند از امنیت و داشتن مرکز داده های امن اطمینان دارند. همچنین به دلیل اینکه از ترافیک کمی برخوردار هستند سرعت بسیار بالایی دارند.

سرور اختصاصی مجازی

لازم به ذکر است بدانید سروهای اختصاصی دارای دو نوع سرور مجازی و اختصاصی هستند که هر شرکت و سازمانی بسته به نیاز وب سایت خود از نظر عملکرد و هزینه و قدرت سخت افزاری و ... سرور مورد نظر خود را انتخاب می کند. در واقع با داشتن سرور مجازی اختصاصی شما دارای یک دنیای کوچک هستید.

 

سرور هاست اختصاصی ویندوز چیست؟

 

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم برای راه اندازی وب سایت ها نیاز به تهیه هاست های مناسب دارید که یکی از این هاست ها همان سرورهای اختصاصی ویندوز است. در واقع استفاده از سرور ویندوز برای فضای میزبانی وب سایت ها مزایای زیادی دارد که از جمله این مزایای می توان به ارزان بودن بسیار به صرفه بودن هاست ویندوز اختصاصی، استفاده راحت از آن و قابل اشتراک گذاشتن سرور خود با وب سایت های دیگر اشاره نمود.

لذا این گزینه یکی از بهترین انتخاب ها برای میزبانی سایت و میزبانی ایمیل ها ( هاست ایمیل ) و تجارت فارکس و .. می باشد.

فرق هاست و سرور اختصاصی

در توضیح فرق هاست و سرور اختصاصی می بایست بیان داشت که همواره یک سرویس اختصاصی فیزیکی توسط یک ماشین مجازی منابع اصلی سرور را به بخش های کوچکتری تقسیم و اختصاص می دهد که به آن هاست اطلاق می شود. لذا از لحاظ منابع پردازشی سرورهای اختصاصی به مراتب قوی تر از هاستها عمل می نمایند. هاست سرویس اختصاصی ارزان قیمت به بخش هایی از سرور گویند که به صوت سفارشی منابع پردازشی بیشتر به آنها تخصیص داده شده است و از لحاظ هزینه نیز به مراتب ارزان تر از یک سرورهای اختصاصی هستند. تهیه سرور هاست اختصاصی ارزان قیمت برای وب سایت هایی که درآمد آنچنان ندارند اما ترافیک بالایی وارد سایت آنها می شود، توصیه میگردد.در هاست های اختصاصی که عموما در سرور هایی با یوزرهای کمتر میزبانی می شوند، هر هاست دارای منابع اختصاصی خود است لذا مصرف منابع بالای یک یوزر بر روی یوزر دیگر تاثیری ندارد. در پاسخ به این سوال که هاست اختصاصی آلمان بهتر است یا ایران باید عنوان نمود که چنانچه اکثر بازدیدکنندگان یک وب سایت در داخل کشور باشند و محل سرور وب سایت نیز در داخل کشور باشد، قاعدتا سرعت لود وب سایت نیز بهتر است. این مورد در بهبود سئوی محلی نیز تاثیر بسزایی دارد.

 

خرید سرور اختصاصی ارزان قیمت پارسیان میزبان

هاست سرور اختصاصی ارزان قیمت یکی از خدمات پارسیان میزبان است که برای وب سایت های پر ترافیک توصیه می شود. بسیاری از کاربران که بازدید سایت آنها بالا می باشد و یا در وب سایت خود از افزونه و پلاگین های پر مصرف استفاده می نمایند، نیاز به یک هاست و یا سرور قدرتمند دارند. خرید سرویس اختصاصی ارزان قیمت که دارای منابع پردازشی بالا است می تواند نیاز این گروه را رفع نماید.

تجهیزات شبکه غالبا هزینه بالایی دارند؛ لذا تهیه یک سرویس اختصاصی نیاز به هزینه بالا دارد. ولیکن پارسیان میزبان برای کاهش هزینه ها اقدام به ارائه هاست سرورهای اختصاصی ارزان قیمت نموده است. در این حالت با فراهم آوردن منابع سخت افزاری بالا و نصب نرم افزار ها و کانفیگ سرویس اختصاصی، شرایطی را فراهم می آورند که یک هاست بر روی سرویس اختصاصی قوی و منابع بالا قرار بگیرد. همچنین ما با تیم پشتیبانی شبانه روری هر گونه سوال و راهنمایی در زمینه سرور سایت شما را به سرعت پاسخگو هستیم.

هاست اختصاصی آلمان بهتر است یا ایران؟

بسیاری از افراد در زمان انتخاب اینکه هاست اختصاصی آلمان بهتر است یا ایران، دچار سردرگمی می شوند. سرور داخلی ایران عموما موجب بهبود سئو می شود. اما در مقابل سایت هایی نیز وجود دارند که دارای قالب های اختصاصی هستند که جهت بهبود عملکرد و خواندن اطلاعات از دیتابیس خارجی بهتر است در هاست اختصاصی آلمان میزبانی شوند.

در زمان تهیه سرویس میزبانی لازم است این مهم را در نظر داشته باشید که یک مورد از فرق هاست و سرور این مهم می باشد که حفظ امنیت در سرور اختصاصی دشوار تر است و اداره آن نیاز به دانش فنی دارد لذا سرویسهای اختصاصی ارزان قیمت پارسیان میزبان می تواند اکثر امکانات یک سرویس اختصاصی را با پشتیبانی تیم حرفه ای فراهم آورد و از این جهت نیاز به نگرانی و دانش فنی در زمینه سرویس اختصاصی هاست نمیباشد.

اجاره سرور اختصاصی

امروزه شرکت های معتبری در داخل کشور مشغول به فعالیت هستند. تیم پارسیان میزبان حرفه ای در زمینه خدمات هاستینگ با امنیت بالا و پایین ترین قیمت که شما با اجاره سرور اختصاصی داخل ایران میتوانید تمام منابع یک سرور را در اختیار داشته باشید. و در بستر اینترنت با خیالی راحت و با اطمینان به انتشار اطلاعات خود بپردازید.به دلیل هزینه های بالای نگهداری، دانش تخصصی و مدیریت سرورها، اجاره این سرویس ها میتواند برای شرکت ها و سازمانها مقرون به صرفه تر و ارزان تر باشد.

 

سوالات متداول:

چرا خرید سرویس اختصاصی پارسیان میزبان

-پارسیان میزبان با دو دهه تجربه در زمینه ارائه هاست و سرویسهای اختصاصی، استفاده از سخت افزارهای روز دنیا و تیم امنیت و پشتیبانی زبده و با ارزان ترین قیمت سرور اختصاصی با کیفیت در خدمت سازمانها و شرکتهاست.

 

خرید سرور اختصاصی داخلی ایران بهتر است یا خارج از کشور؟

-خرید سرورهای اختصاصی داخلی یا خارجی هر کدام مزایای خاص خود را دارند. اگر بازدیدکنندگان سایت شما در داخل ایران هستند، سرور داخل ایران و اگر در خارج از کشور هستند هاست سرور خارج از کشور باعث افزایش سرعت سایت شما و بهبود سئو میشود.

 

چرا سرویس اختصاصی

-بسیاری از کاربران که بازدید سایت آنها بالا می باشد و یا در وب سایت خود از افزونه و پلاگین های پر مصرف استفاده می نمایند، نیاز به یک هاست و یا سرور قدرتمند دارند. سرویس اختصاصی ارزان قیمت که دارای منابع پردازشی بالا است می تواند نیاز این گروه را رفع نماید.

 

خرید سرویس اختصاصی پارسیان میزبان دانش فنی بالایی میخواهد؟

-سرویس اختصاصی ارائه شده توسط پارسیان هاست به دلیل پشتیبانی فنی 24 ساعته برای ارائه راهنمایی های لازم برای تمامی سرویسها آمادگی لازم را دارد.