• بنر هاست ویندوز پارسیان میزبان

هاست لینوکس:انواع فضای میزبانی لینوکس داخلی

هاست لینوکس فضای میزبانی وب است که سیستم عامل سرور آن مبتنی بر لینوکس است. انتخاب هاست باید با توجه به نوع برنامه نویسی سایت و حتی نوع نیاز شما به بانک اطلاعاتی صورت گیرد. اگر در طراحی سایت شما از زبان PHP یا PERL استفاده شده است شما می توانید از هر دو نوع هاست ویندوز و لینوکس استفاده بفرمایید. اما اگر از زبان های ASP و .NET استفاده گردیده شما ملزم به استفاده از هاست ویندوز هستید.

برای تهیه هاست ویندوز و مشاهده جدول پلن ها و تعرفه های انواع هاست ویندوز به صفحه ی هاست ویندوز مراجعه بفرمایید. همانطور که گفته شده سیستم عامل سرورهای هاستینگ لینوکس مبتنی بر لینوکس و سرورهای هاست ویندوز دارای سیستم عامل ویندوز می باشند. به دلیل اینکه ویندوز و نرم افزارهای تحت آن رایگان نیستند و احتیاج به خرید لایسنس دارند، قیمت فضای میزبانی وب ویندوز نسبت به لینوکس گران تر است. به همین دلیل پیشنهاد می شود اگر برای برنامه نویسی سایتتان از زبان های PHP یا PERL استفاده کرده اید، اقدام به تهیه سرویس لینوکس بفرمایید.

 

 

 

 

پارسیان میزبان بنابر تحریمها و مشکلات سال اخیر سرورهای خارجی و برای جلوگیری از ایجاد مشکلات احتمالی و بالا بردن کیفیت، امنیت و پشتیبانی تمامی سرویس های خود را از کشورهای آلمان، فرانسه و امریکا به سرورهای ایرانی انتقال داده است. باشد که بتوانیم خدمات بهتری را به مشتریان خود عرضه کنیم.

 

انواع هاست لینوکس

 

لینوکس استاندارد

هاستینگ لینوکس استاندارد برای اشخاص حقیقی و شرکت های کوچک توصیه می شود. در سرورهای میزبانی وب لینوکس استاندارد از هاردهای اسکازی استفاده شده است. بکاپ گیری در این نوع هاست به صورت هفتگی انجام میگیرد. برای مشاهده جدول تعرفه و پلن های فضای میزبانی لینوکس استاندارد میتوانید از منوی عمودی سمت راست همین صفحه استفاده کنید.

لینوکس ویژه

سرویس لینوکس ویژه برای شرکت های متوسط و بزرگ توصیه می شود. فضای میزبانی لینوکس ویژه نسبت به فضای میزبانی لینوکس استاندارد مزیت های بیشتری نظیر سرعت بیشتر و امنیت بیشتر دارد. در هاستینگ لینوکس ویژه بکاپ گیری برای Applicationها به صورت هفتگی و برای Data Base به صورت روزانه انجام میگیرد. در سرور این نوع هاست ها از هارد SSD استفاده می شود. هر برای مشاهده جدول تعرفه و پلن های فضای میزبانی سایت لینوکس ویژه از منوی عمودی سمت راست کمک بگیرید.

لینوکس سازمانی

هاستینگ لینوکس سازمانی متناسب با نیازهای سازمان های بزرگ طراحی شده است و در اختیار مشتریان عزیز قرار می گیرد. سازمان ها و ادارات بزرگ معمولا نیاز ویژه ای به امنیت بسیار بالا، سرعت زیاد و بک آپ منظم اطلاعات، دارند. به همین منظور توصیه می شود برای سایت سازمان ها حتما از هاست سازمانی استفاده گردد. هارد استفاده شده در سرورهای هاست سازمانی از نوع SSD می باشد. بک آپ اطلاعات هاست سازمانی برای Applicationها به صورت هفتگی و برای Data Baseها به صورت روزانه انجام میگیرد. برای مشاهده جدول تعرفه و پلن های فضای میزبانی لینوکس سازمانی به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.

لینوکس ایران

هاستینگ لینوکس ایران، هاستی است با سیستم عامل لینوکس، که سرور آن در کشور ایران قرار دارد. وجود سرور در کشور ایران باعث می شود تا سرعت دسترسی به سایت افزایش قابل توجهی پیدا کند. وجود فاصله قیزیکی کم بین سرور و کاربران سایت موجب می گردد تا سرعت دسترسی کاربران به سایت بیشتر باشد. همچنین فضای میزبانی لینوکس ایران دارای امنیت بیشتری نسبت به هاست هایی است که سرور آنها در خارج از کشور قرار دارد. سایت های دولتی و سایت هایی با موضوعات ملی باید از هاست ایران استفاده کنند. همچنین استفاده از هاست ایران خطر تحریم را نیز ندارد. برای مشاهده ویژگی ها و تعرفه فضای میزبانی لینوکس ایران به صفحه آن مراجعه فرمایید.

 

 

 

 

پیشنهاد پارسیان هاست:  هاست ایمیل

انواع هاست لینوکس پارسیان هاست

لینوکس آلمان

در میان انواع هاستینگ لینوکس خارج از کشور می توان گفت با توجه به بازخورد و ترافیک داده بالاتر سرور لینوکس آلمان بهترین گزینه است. که در سال 2020 در لیستی بلند بالا در وب سایت های هاستینگ اسمامی آنها وجود دارد که به همراه ترافیک داده و سقف هزینه عنوان شده اند. تنوع انتخاب در هاست لینوکس خارج از کشور سبب شده رقابتی بین آنها برای خدمات وجود داشته باشد.

این رقابت در قالب انواع بسته های خدماتی با حجم های متفاوت و قیمت های مناسب وجود دارد. به این صورت شرکت های کوچک یا نوپا به راحتی می توانند از مشترکین آنها شده و با صرف هزینه کافی از خدمات آنها بهره ببرند. اما علاوه بر تنوع در هنگام انتخاب آنها سرویس لینوکس آلمان از امنیت بالایی برخوردار که به اندازه کیفیت بالا خدمات از امنیت بالایی برخوردار است. در سطوح بالاتر این ویژگی بیشتر به اهمیت دارد. به طور اختصاصی هاست با لوکیشن آلمان دارای حفاظت بالای امنیتی است. از انتخاب های دیگر هاست های لینوکس خارج از کشور غافل نشوید ولی هاست لینوکس آلمان را به امنیت بالای آن بشناسید و در نظر بگیرید. با رمز گذاری تمام اطلاعات و فایل در هنگام انتقال به طور کامل از دسترس افراد مخرب در امان هستند. در انتخاب یک سرویس لینوکس خارج از کشور امنیت اهمیت بالایی دارد.

هاست لینوکس خارج از کشور

تنوع در هاستینگ لینوکس خارج از کشور بالاست و با توجه به نوع سرویس دهی آنها می توان انتخاب کرد که با توجه به نوع انتخاب آنها از چه هاست و خدماتی استفاده شود و در آخر نتیجه بهتری خواهیم داشت. هاست سرور به شکل های مختلف برای لینوکس انتخاب میشود. یکی از انواع آن ارائه هاست خارج از کشور رایگان است که با حداقل امکانات ارائه میشود.

استفاده دائمی از آن امکان پذیر نیست چرا که تمام نیاز ها را پاسخ نمیدهد از طرفی به منظور تست کیفیت و ترافیک داده و سرعت از نوع رایگان آنها می توان استفاده کرد تا سطح خدمات دهی آنها را شناخت سپس با توجه به نیاز های مختلف بهترین انتخاب را انجام داد. لینوکس به لحاظ اینکه یک فضا با کد باز است در بسیاری از موارد استفاده از هاستینگ لینوکس خارج از کشور رایگان ترجیح داده میشود.

که دلیل این امر راحتی در استفاده است حتی از حداقل خدمات می توان بهره برد. این نوع از ارتباط می تواند به سرویس لینوکس در قالب تل نت نیز ارائه شود که البته در حجم ارتباطی با ترافیک کمتر از آن استفاده میشود. که با توجه به نوع نسخه لینوکس باید انتخاب شود تا همخوانی بالاتری وجود داشته باشد. هاست خارج از کشور با توجه به نوع سرویس دهی متفاوت است. 

هاست لینوکس اختصاصی

عواملی که یک سرور اختصاصی را از سایرین متفاوت میکند در قدم اول نوع خدمات دهی آن با توجه به لوکیشن آن است و در قدم بعد سطح خدمات امنیتی و کنترلینگ است که این پشتیبانی یعنی کل سیستم در حال کار باشد و با مشکلاتی مثل عدم ارسال یا دریافت بسته های اطلاعاتی رو به رو نشویم و یا این مشکل در کمترین زمان ممکن حل شود. هاست اختصاصی لینوکس در برخی موارد به صورت مانیتورینگ رایگان و دائمی ارائه میشود که این بدیهی ترین خدمات این سرویس است و نبود آن یعنی مشکل کلی با عدم کارکرد درست سیستم و منجر به خرابی بسته های اطلاعاتی و مشکلاتی از این قبیل میشود.

این نوع خدمات دهی در قالب ها متفاوتی ارائه شده که با قیمت های متفاوتی نیز همراه است که به طور کامل هاستینگ لینوکس اختصاصی است و یا به طور نیمه دارای نیمی از خدمات سرویس لینوکس اختصاصی است. مواردی که بیش از همه در سرویس لینوکس خارج از کشور دارای اهمیت است انتخاب نوع سیستم عامل است که با توجه به نسخه آن این انتخاب انجام میشود. سخت افزار و نوع پیکربندی سیستم از بخش های مهم آن است که با توجه به نیاز کاربر انتخاب میشود.  هاستینگ لینوکس خارج از کشور باید با توجه به هزینه ها و نیازمندی ها انتخاب شود.