بررسی دامنه سایت:چک کردن و بررسی آزاد بودن دامنه 

بررسی دامنه و بررسی آزاد بودن دامنه بعد از انتخاب نام آن اولین کاری است که باید انجام دهید. شما به راحتی می توانید با استفاده از ابزار استعلام دامنه سایت پارسیان هاست به بررسی و چک کردن دامنه بپردازید و دامنه آزاد را شناسایی کنید و به سرعت عملیات ثبت دامنه دلخواه تان را انجام دهید.

بررسی دامنه با ابزار پارسیان هاست

 اولین قدم پیش از ثبت دامنه، چک کردن دامنه و بررسی احتمال آزاد بودن دامنه مورد نظر میباشد. این روزها به دلیل تعدد سایت ها و افزایش دامنه های ثبت شده توسط کاربران تعداد دامنه های آزاد رو به کاهش هستند. بنابراین باید قبل از هر کاری استعلام دامنه سایت انجام داد. اگر در این بررسی، دامنه مورد نظر شما آزاد نبود نگران نباشید زیرا این مشکل از طریق انتخاب پسوندهای متنوع قابل حل است. این روزها پسوندهای زیادی برای ثبت دامنه دلخواه وجود دارد که از طریق آنها می توانید نام مورد نظر خود را به ثبت برسانید.

برای بررسی موقعیت دامنه دلخواه خود، نام دامنه را در فرم زیر وارد کرده و سپس از طریق منوی کشویی، پسوندهای مختلف از جمله بررسی دامنه ir را انجام دهید.

بررسی آزاد بودن دامنه و چک کردن دامنه

برای بررسی آزاد بودن دامنه مورد نظرتان آن را در فرم زیر وارد کنید:


       
www.
       

چرا باید آزاد بودن دامنه را بررسی کنیم؟

امروزه همه کسب و کارها تلاش میکنند خود را به سمت دیجیتال شدن و مطرح شدن در فضای اینترنت بکشانند. هر کسب و کار و هر بیزینسی نام شرکت و برند خاصی دارد و یا در حوزه خاصی مشغول فعالیت است. برخی نامها و برندها ممکن است به هم شباهت داشته باشند. و یا افراد در یک حوزه خاص علاقمند باشند که نام دامنه خود را متناسب با کسب و کار خود انتخاب کنند. بنابر این ممکن است که نامی که شما در ذهنتان برای ثبت دامنه در نظر گرفته اید توسط شخص یا شرکت دیگری قبلا به ثبت رسیده باشد. بنابر این بهتر است آزاد بودن آن دامنه خاص را چک کنید. ما در پارسیان هاست ابزاری طراحی کرده ایم که شما میتوانید که دامین مورد نظر خود را بررسی کنید و در صورت آزاد یا available بودن، آن را ثبت کنید. همچنین امکان دیگری که ما در اختیار شما قرار میدهیم این است که در صورتی دامین مورد نظرتان آزاد نبود از پسوندهای مختلف برای ثبت آن کمک بگیرید. مثلا فرض کنید که دامنه مورد نظر شما parsianhost است.

بررسی دامنه سایت

همانطور که مشاهده میکنید دامنه انتخابی من موجود آزاد نمیباشد. و در پایین کادر نوشته شده است که دامنه مورد نظر آزاد نمی‌باشد. از این رو باید به دنبال راه حل دیگری باشم یکی از این راه حل ها این است که من آدرس مورد نظر خود را تغییر دهم و راه دیگر که راه بهتری می باشد این است که من پسوند دامنه مورد نظر خود را تغییر دهم و از پسوندهایی نظیره .net و .org استفاده نمایم. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید می‌توانند با کلیک روی این باکس پسوند مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس دکمه بررسی آزاد بودن دامنه را فشار دهم. بررسی آزاد بودن دامنه

 

شما میتوانید با این روش دامنه دلخواه و آزاد خود را پیدا کرده و آن را ثبت کنید. اگر دامنه آزاد باشد مثل تصویر زیر:

 

آزاد بودن دامین سایت

پیام نمایش داده شده به رنگ سبز و نوشته شده ک دامنه مورد نظر موجود است. شما میتوانید با کلیک روی افزودن به کارت دامنه را به سبد خرید خود اضافه و با وارد کردن اطلاعات شناسایی دامین را ثبت نمایید و در صورت دلخواه دامنه را روی هاست دلخواهتان نصب کنید. توجه داشته باشید که شما هر پسوندی را که بخواهید نمیتوانید برای خود ثبت کنید. برای اطلاعات بیشتر برای انتخاب نام دامنه مناسب سایت میتوانید به مقاله زیر مراجعه نمایید:

انتخاب 6 نکته مهم انتخاب نام مناسب برای سایت

 

 

بررسی دامنه-استعلام دامنه سایت-بررسی آزاد بودن دامنه-چک کردن دامنه