هاست ایران به هاست هایی گفته می شود که سرورهای آن در داخل کشور قرار دارد.

به منظور افزایش کیفیت در میزبانی سایت ها و سرعت بالاتر از هاست ایران استفاده می گردد.

بودن سرور در داخل کشور مزایا و معایبی را به دنبال خود دارد.

 

مزایای هاست ایران

 

سرعت بالاتر:

استفاده از هاست ایران موجب میگردد تا سرعت بالا آمدن وب سایت شما به شدت نسبت به هاست های خارج افزایش یابد. دلیل این افزایش سرعت کاملا منطقی است. کاهش فاصله ی فیزیکی بین کاربرانی که در ایران از وب سایت شما بازدید می کنند تا سروری که از سایت شما میزبانی می کند، باعث افزایش سرعت بارگذاری سایتتان خواهد شد. فرض کنید شما بخواهید از مغازه ای در شهر خودتان لباس خریداری کنید و یا همان لباس را از مغازه ای در خارج از کشور تهیه کنید. طبیعتا در مورد اول شما سریع تر صاحب لباس مورد نظرتان می شوید تا مورد دوم. این موضوع در مورد میزبانی سایت های اینترنتی نیز صادق است. فاصله فیزیکی کمتر بین کاربر و سرورهاستینگ باعث افزایش سرعت دسترسی کاربر به سایتتان می گردد.

هاست ویندوز ایران

امنیت بیشتر:

سازمان ها و شرکت هایی که اطلاعات ملی را نگهداری میکنند و یا سایت های دولتی ملزم به استفاده از هاست ایران هستند زیرا در هاست ایران اطلاعات از کشور خارج نشده و تحت هیچ شرایطی امنیت اطلاعات به خطر نمی افتد.

همچنین هاست ایران ریسک هایی نظیر تحریم را نیز ندارد. امکان دسترسی فیزیکی به سرور در هاست ایران موجود است و تحت هیچ شرایطی امنیت اطلاعات شما به خطر نمی افتد.

 

تاثیر نداشتن اختلالات اینترنتی در دسترسی به سایت:

بروز اختلال در اینترنت ایران باعث می شود تا دسترسی به سرورهایی که خارج از کشور قرار دارند گاهی مواقع با مشکل روبرو شود. در این حالت سایت شما از دسترس خارج خواهد شد. این در حالی است که استفاده از هاست ایران این مشکل را رفع می کند. وقتی سرور شما داخل ایران باشد اختلالات اینترنتی نمی تواند موجب عدم دسترسی به سایت شود.

 

معایب هاست ایران

 

قیمت ترافیک بالاتر:

از آنجایی که هزینه نگهداری و پهنای باند برای دیتاسنترهای ایران بسیار بالا می باشد، قیمت ترافیک برای کسانی که هاست ایران تهیه می کنند، بیشتر از هاست خارج است. دلیل این موضوع آن است که به دلیل قوی بودن زیرساخت های دیتاسنترهای کشورهای اروپایی و آمریکا، این کشورها از پهنای باند بسیار زیادی برخوردارند. در نتیجه نیازی به دریافت مبلغ بیشتر برای پهنای باند ندارند. اما در ایران دیتاسنترها با محدودیت مواجه هستند و برای تامین نیازهای شما احتیاج به پرداخت هزینه بیشتر می باشد.

 

سئو:

همانطور که سرعت دسترسی به سایت به دلیل وجود فاصله فیزیکی کم برای کاربران ایرانی زیاد است، برای کاربران خارجی کمتر است. در نتیجه ربات های موتورهای جستجو که در خارج از کشور قرار دارند با سرعت کمتری به سایت دسترسی پیدا می کنند. از آنجا که سرعت لود شدن سایت برای موتورهای جستجو نظیر گوگل مسئله مهمی است، در نتیجه از امتیازی که برای سئوی سایت شما در نظر میگیرند کاسته می شود. گرچه این موضوع امتیاز منفی برای شما محسوب نمی شود اما نسبت به سایت هایی که هاست خارجی دارند امتیاز کمتری خواهید داشت. در نتیجه اگر به فکر جذب مشتری از طریق موتورهای جستجو نظیر گوگل هستید از هاست خارجی استفاده کنید. اما اگر سایت پر بازدیدی دارید و سرعت دسترسی کاربران ایرانی برایتان اهمیت بیشتری دارد استفاده از هاست ایران برای شما گزینه ی مناسب تری است.

انواع هاست های ارائه شده با سیستم عامل ویندوز در ایران توسط پارسیان هاست:

هاست ویندوز استاندارد ایران

هاست ویندوز ویژه ایران

هاست ویندوز سازمانی ایران

 

سفارش هاست ویندوز ایران

برای سفارش هر کدام از هاست های مورد نظر به صفحه ی همان هاست مراجعه فرمایید و در هنگام انتخاب هر کدام از پلن ها، در بخش محل مرکز داده گزینه ایران را انتخاب کرده و دکمه سفارش را کلیک کنید.