ایجاد امنیت برای کاربران


ایجاد امنیت با گواهینامه SSL پارسیان میزبان تضمین امنیت وبسایت شماست. همان طور که میدانید، وجود اینترنت راهی برای آسان تر شدن زندگی و سرعت بخشیدن به کارهای روزمره می باشد، از طرفی افراد سودجویی نیز وجود دارند که به کارهای غیرقانونی و سواستفاده از اطلاعات تبادل شده در محیط اینترنت بپردازند. به همین دلیل ایجاد امنیت در محیط اینترنت به خصوص در مواقعی که اطلاعات شخصی مانند اطلاعات حساب های بانکی و غیره در حال تبادل است، امری بسیار ضروری است.

افزایش اعتبار سایت با گواهینامه SSL

 

یکی از ویژگی های یک سایت خوب آن است که بستر امنیت را برای کاربران خود فراهم کند. روش های بسیاری برای حفظ امنیت ارتباطاتاینترنتی وجود دارد. یکی از انها دریافت گواهینامه SSL است.

دریافت گواهینامه SSL علاوه بر ایجاد امنیت در تبادل اطلاعات یک سایت، بر اعتبار شخص یا شرکت می افزاید. همچنین موتورهای جستجو نظیر گوگل اعتبار ویژه ای برای سایت هایی که گواهینامه SSL دارند قائل هستند. در نتیجه سایت هایی که این گواهینامه را دارند از سئوی بهتری نسبت به دیگرسایت ها برخوردارند.

خرید گواهینامه ssl

SSL مخفف عبارت Socket Secure Layer می باشد. این پروتکل برای اولین بار توسط شرکت Netscape برای رد و بدل کردن سندهای خصوصی از طریق اینترنت ایجاد شد. امروزه تمام مرورگرها از این پروتکل پشتیبانی میکنند. شما معمولا سایت هایی را که دارای گواهینامه SSL هستند را می توانید از طریق وجود https به جای http در ابتدای آدرس آنها تشخیص دهید.

گواهینامه SSL چیست؟

اطلاعات زمانی می توانند دزدیده شوند که در حال انتقال از سمت کاربر (کلاینت) به سرور و یا بالعکس هستند. برای جلوگیری از این اتفاق این اطلاعات توسط یک اتصال SSL مبادله می شوند. SSL اطلاعات را به صورت کد شده انتقال می دهد و از این طریق امکان ارسال محرمانه اطلاعات را فراهم میکند. برای اینکه یک وب سایت بتواند ارتباطی امن از نوع SSL، میان کلاینت و سرور ایجاد کند، احتیاج به داشتن گواهینامه SSL دارد.

نحوه عملکرد SSL بدینگونه است که پس از صدور گواهینامه یک کلید عمومی (Public Key) روی کلایت و یک کلید  خصوصی (Private Key) روی سرور قرار میگیرد. اطلاعات در حال تبادل از سمت کلاینت به سمت سرور توسط Public Key‌رمزگذاری شذه و تبدیل به کد می گردد. بنابراین اگر در میان راه این اطلاعات دزدیده شوند قابل استفاده نخواهند بود. سپس وقتی به سرور رسید توسط Private Key رمزگشایی شده و مورد استفاده قرار میگیرد.

صدور این گواهینامه بدین صورت اتفاق می افتد که پس از درخواست شما از شرکت پارسیان هاست برای صدور گواهینامه SSL ، برای شما یک CSR یا Certificate Sign Request ساخته می شود. اگر هاست خود را از پارسیان هاست تهیه کرده باشید این کار توسط بخش فنی شرکت برای شما انجام خواهد شد در غیر این صورت با مراجعه به بخش آموزش سایت می توانید راهنمایی های لازم جهت ساخت CSRرا مطالعه فرمایید. پس از ساخته شدن CSR‌و استفاده از اطلاعات داده شده توسط شما گواهینامه SSL برای شما صادر خواهد شد و تنظیمات آن روی سرور شما انجام خواهد گرفت. از این پس شما دامنه خود را به صورت https:// میبینید و اطلاعات تبادل شده به وسیله سایت شما با امنیت کامل تبادل خواهد شد.

مراحل دریافت گواهی SSL

خلاصه مراحل ثبت سفارش  و دریافت گواهی SSL شما به صورت زیر می باشد:

۱- ثبت سفارش گواهی SSL و پرداخت هزینه های مربوطه

۲- ایجاد فایل CSR و ارسال آن برای پارسیان میزبان از طریق ارسال تیکت با استفاده از پورتال مشتریان

۳- ثبت سفارش SSL توسط پارسیان میزبان و انجام مراحل تاییدیه سفارش گواهی و احراز مالکیت دامنه توسط شما

۴- مطلع نمودن پارسیان میزبان از انجام مراحل تاییدیه سفارش و احراز مالکیت

۵- در این مرحله می بایست 1 الی 48 ساعت منتظر انجام مراحل نهایی صدور گواهی SSL باشید.

۶- ارسال فایل گواهی SSL Certificate توسط پارسیان میزبان و نصب آن در سرور خود با استفاده از راهنما های موجود در بخش آموزش پارسیان میزبان و یا با همکاری شرکت میزبان

 

تعرفه و سفارش گواهینامه SSL

 

امکانات
SSL
Wildcard SSL
هزینه 1 ساله (ریال)
هزینه 2 ساله (ریال)
-
-
هزینه 3 ساله (ریال)
-
-
هزینه 5 ساله (ریال)
-
-
سفارش آنلاینحوزه عملکرد امنیتی
فقط یک دامنه
یک دامنه و کلیه زیر دامنه های مربوط به آن
رمزگذاری 256 بیتی
ریشه 2048 بیتی
بالای 99% سازگاری با مرورگرها
سازگاری با دستگاه موبایل
اعتبار/سندیت کامل
ضمانت
$100,000
$100,000
پشتیبانی 24ساعته ایمیل
پشتیبانی 24ساعته آنلاین
پشتیبانی 24ساعته تلفنی
سفارش آنلاین