• بنر دامنه پارسیان میزبان
Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

اگر دامنه (Domain) خود را در سرویس دهنده ای ثبت کرده باشيد و قصد داشته باشيد که آن را به سرویس دهنده ی دیگری انتقال دهيد به اين عمل انتقال دامنه و یا Domain Transfer می گويند.نکاتی در انتقال دامنه وجود دارد که باید رعایت شود:

۱) برای انتقال دامنه باید توجه داشته باشید که حتما پیش از گذشتن تاریخ انقضای دامنه اقدام کنید. دامنه های منقضی قابل انتقال نمی باشند. همچنین باید حداقل 60 روز از ثبت و يا آخرين انتقال دامنه به مركز ثبت (Registrar) فعلي گذشته باشد. در غیر این صورت، درخواست انتقال بطور خودكار رد مي‌شود.

۲) برخی از دامنه ها برای داشتن امنیت بیشتر توسط شرکت ثبت کننده دامنه قفل شده اند. برای انتقال این دامنه ها ، باید دامنه unlock شده و از قفل خارج شود.

۳) مرحله بعدی برای انتقال یک دامنه ، دریافت کد انتقال دامنه است. این کد با نام EPP Code شناخته شده است اما نام های دیگری از قبیل secretcode ، transfercode ، Authorization Code ، Auth Code یا Authinfo code  نیز دارد.

۴) پس از دریافت کد انتقال دامنه ، به صفحه ی انتقال دامنه مراجعه فرمایید و مراحل را پیگیری کنید.

۵) پس از انجام مراحل انتقال دامنه یک ایمیل تاییدیه ی انتقال برای Admin فعلی دامنه ارسال می گردد که در آن یک لینک برای تایید انتقال قرار دارد. با کلیک کردن روی این لینک انتقال دامنه انجام میگیرد.

۶) ۵ روز پس از تایید ، انتقال دامنه شما به صورت کامل انجام خواهد گرفت.

لازم به ذکر است انتقال دامنه هزینه ای ندارد و مبلغ دریافتی بابت انتقال دامنه، در حقیقت جهت تمدید یکساله دامنه مورد نظر است. طبق قوانین بین المللی در هنگام انتقال دامنه از یک سرویس دهنده به سرویس دهنده دیگر دامنه حتما باید یکسال تمدید شود. برای مشاهده هزینه تمدید دامنه می توانید به صفحه ثبت دامنه مراجعه فرمایید.

 

◘ انتقال دامنه در پارسیان میزبان به صورت Online انجام می شود.

◘ لطفا تیک انتقال دامنه به پارسیان میزبان را بزنید.

       
www.