• بنر هاست ویندوز پارسیان میزبان


هاست ویندوز به هاستی گفته می شود که سیستم عامل سرور آن ویندوز باشد. انتخاب هاست باید با توجه به نوع برنامه نویسی سایت و حتی نوع نیاز شما به بانک اطلاعاتی صورت گیرد. اگر در طراحی وب سایت شما از زبان های برنامه نویسی ASP و یا .Net استفاده شده است شما ملزم به انتخاب فضای میزبانی وب ویندوز برای سایت خود هستید. هاست لینوکس تنها برای سایت هایی استفاده می گردد که با زبان های PHP و یا PERL برنامه نویسی شده اند.

این در حالی است که هاستینگ ویندوز سایت هایی که با زبان PHP برنامه ریزی شده اند را نیز پشتیبانی می کند. سرورهای لینوکس دارای سیستم عامل لینوکس و سرورهای ویندوز دارای سیستم عامل ویندوز می باشند. از آنجایی که ویندوز و نرم افزارهای تحت آن، نیاز به خرید لایسنس دارند،قیمت هاست ویندوز نسبت به فضای میزبانی لینوکس بیشتر است. به همین دلیل توصیه می گردد در صورتی که در طراحی سایت خود از زبان های برنامه نویسی PHP و یا PERL استفاده کرده اید، اقدام به تهیه فضای میزبانی لینوکس فرمایید. در زیر حداقل قیمت هاست لینوکس آورده شده است که با توجه به نیاز خود میتوانید پلن مورد نظر را مشاهده کنید.

برای خرید هاستینگ ویندوز بعد از آگاهی از اینکه کدام فضای میزبانی مناسب سایت شماست، در جدول بالا روی مشاهده پلن قیمت هاست کلیک کرده و لیست قیمت هر نوع فضای میزبانی ویندوز را مشاهده فرمایید.

 

 

انواع هاستهای ویندوز

ویندوز استاندارد

هاست استاندارد بر پایه ویندوز برای اشخاص حقیقی و شرکت های کوچک توصیه می شود. با تهیه فضای میزبانی ویندوز استاندارد شما می توانید به همان میزانی که انتخاب فرموده اید فضای ایمیل نیز در اختیار داشته باشید. به طور مثال اگر سرویس ۱۰۰ مگ را انتخاب بفرمایید، ۱۰۰ مگ وب و ۱۰۰ مگ ایمیل در اختیار شما قرار می گیرد. در سرورهای ویندوز استاندارد از هاردهای اسکازی استفاده شده است. بکاپ گیری در این نوع هاست به صورت هفتگی انجام میگیرد. برای مشاهده جدول تعرفه و پلن های هاست استاندارد بر پایه ویندوز به صفحه آن مراجعه فرمایید.

ویندوز ویژه

هاست ویژه بر پایه ویندوز برای شرکت های متوسط و بزرگ توصیه می شود. هاست ویژه نسبت به هاست استاندارد مزیت های بیشتری نظیر سرعت بیشتر و امنیت بیشتر دارد. در هاست ویژه ویندوز بک آپ گیری برای Applicationها به صورت هفتگی و برای Data Base به صورت روزانه انجام میگیرد. در سرور این نوع هاست ها از هارد SSD استفاده می شود. همچنین با تهیه هاست ویژه ویندوز به میزان دو برابر فضای انتخابی شما برای هاست، فضای ایمیل در اختیار شما قرار می گیرد. به طور مثال اگر پلن ۱۰۰ مگ را انتخاب بفرمایید، ۱۰۰ مگ وب و ۲۰۰ مگ فضای ایمیل در اختیار شما قرار می گیرد. هر برای مشاهده جدول تعرفه و پلن های هاست ویژه بر پایه ویندوز به صفحه آن مراجعه فرمایید.

ویندوز سازمانی

هاست سازمانی برپابه ویندوز متناسب با نیازهای سازمان های بزرگ طراحی شده است و در اختیار مشتریان عزیز قرار می گیرد. سازمان ها و ادارات بزرگ معمولا نیاز ویژه ای به امنیت بسیار بالا، سرعت زیاد و بک آپ منظم اطلاعات، دارند. به همین منظور توصیه می شود برای سایت سازمان ها حتما از هاست سازمانی استفاده گردد. هارد استفاده شده در سرورهای هاست سازمانی از نوع SSD می باشد. بک آپ اطلاعات هاست سازمانی برای Applicationها به صورت هفتگی و برای Data Baseها به صورت روزانه انجام میگیرد. برای مشاهده جدول تعرفه و پلن های هاست سازمانی ویندوز به صفحه آن مراجعه فرمایید.

هاستینگ ویندوز ایران

هاستینگ ویندوز ایران فضای میزبانی است با سیستم عامل ویندوز، که سرور آن در کشور ایران قرار دارد. وجود سرور در کشور ایران باعث می شود تا سرعت دسترسی به سایت افزایش قابل توجهی پیدا کند. وجود فاصله فیزیکی کم بین سرور و کاربران سایت موجب می گردد تا سرعت دسترسی کاربران به سایت بیشتر باشد. همچنین فضای میزبانی ویندوز ایران دارای امنیت بیشتری نسبت به هاست هایی است که سرور آنها در خارج از کشور قرار دارد. سایت های دولتی و سایت هایی با موضوعات ملی باید از هاست ایران استفاده کنند. همچنین استفاده از فضای میزبانی ایران خطر تحریم را نیز ندارد. برای مشاهده ویژگی ها و تعرفه هاست ایران به صفحه آن مراجعه فرمایید.

 

هاست برای سایت asp.net

یکی از پارامترهایی که برای برنامه نویسان دارای اهمیت است، استفاده از یک هاست مناسب است. این هاست می تواند به استقرار برنامه هایی که توسط برنامه نویسان تولید می شود، کمک کند. هاست ها در واقع یک محیط مجازی هستند که به کاربر یا برنامه نویس این امکان را می دهند تا بتواند به مدیریت سایت خود بپردازد.

بنابراین در هنگام خرید سایت، حتما به سازگاری و تناسب آن با کاربردی که دارد، حتما توجه نمایید. هاست به معنی میزبان است و به قسمتی از سرور، هاست گفته می شود. سرور ها می توانند به صورت مجازی تقسیم بندی شوند که به هر یک از آن قسمت ها، هاست گفته می شود. راه اندازی یک سایت نیاز به یک هاست مناسب دارد که این هاست نیز باید با توجه به کاربرد های سایت انتخاب شود.برای اجاره کردن یک هاست حتما باید به ویژگی هایی از سایت از قبیل میزان پهنای هاست توجه نمود.

در مورد هاست ها نیز فاکتور هایی از قبلی مقدار فضای لازم برای میزبانی، مقدار هاستینگ و ... باید دقت نمود. در واقع زمانی که شما یک هاست اجاره می کنید ، مثل این است که بخشی از یک سرور را اجاره نموده اید و می توانید اطلاعات و فایل های مربوط به سایت خود را در آن قرار دهید. حال این نکته به ذهن می رسد که آیا می توان از کامپیوتر خود به عنوان هاست استفاده نمود و فایل های مربوط به سایت خود را در آن نگهداری نمود؟  

در ادامه به معرفی asp.net می پردازیم.Asp.net یک قالب کاربردی است که توسط مایکروسافت طراحی و راه اندازی شده است. این پلتفرم شی گرا به برنامه نویسان این امکان را می دهد تا بتوانند وب سایت، برنامه و سرویس های پویایی طراحی و اجرا نمایند. Asp.net به برنامه نویسان این امکان را می دهد تا بتوانند از قابلیت میزبانی یا هاست ویندوز استفاده نمایند.

 

سرور ویندوز نیمه اختصاصی و اختصاصی

سرور ویندوز نیمه اختصاصی برای شرکت ها و افرادی استفاده می شود که احتیاج به سرعت بالا و دسترسی سریع به شبکه اینترنت دارند و داشتن منایع اختصاصی برایشان مهم است. سرور ویندوز نیمه اختصاصی با توان و قدرت CPU مناسب می تواند پاسخگوی نیاز افرادی باشند که به تمام قدرت سخت افزاری یک سرور پرقدرت برای میزبانی احتیاج دارند. برای مشاهده تعرفه و پلن های سرور ویندوز نیمه اختصاصی به صفحه آن مراجعه فرمایید و یا در جدول بالا روی مشاهده قیمتهای آن کلیک فرمایید.