پارسیان میزبان جهت سهولت ارائه خدمات، افزایش دقت، مانیتورینگ و بررسی جامع سفارشات و درخواستهای پشتیبانی از پورتال و سیستم تیکتینگ استفاده می نماید. لطفا جهت بهبود عملکرد، تسریع در پاسخگویی و افزایش رضایتمندی، موارد زیر را به دقت مطالعه کرده و از لحظه اولین خرید و در طول مدت اخذ خدمات مد نظر قرار دهید:

 

پورتال پارسیان میزبان

پارسیان میزبان جهت مدیریت سفارشات، تراکنشها و تحویل خدمات و پشتیبانی از آنها از سیستم یکپارچه ای استفاده می نماید که به هنگام سفارش اولین خدمات و یا قبل از آن شما به ثبت نام در آن اقدام می نمایید. این سیستم، پورتال یا پورتال شرکت نامیده می شود و از طریق صفحه اصلی سایت شرکت و یا به صورت مستقیم از آدرس زیر قابل دسترس است:
https://portal.parsianhost.com

 

پروفایل یا حساب کاربری

جهت استفاده از خدمات شرکت پارسیان میزبان شما در پورتال شرکت ثبت نام می نمایید. مشخصات ارائه شده توسط شما در سیستم ثبت شده و از آن پس به عنوان پروفایل یا حساب کاربری از آن یاد می شود. توجه داشته باشید که در هنگام ثبت نام موارد زیر را به دقت و درستی پر نمایید:

ثبت نام حتما به زبان انگلیسی انجام شود.

 


نام و نام خانوادگی:
بعد از ثبت نام توسط شما قابل تغییر نمی باشد.(حتما صحیح و کامل بر اساس مشخصات شناسنامه ای، درج شود)
 نام شرکت/سازمان:
بعد از ثبت نام قابل تغییر نمی باشد.(حتما صحیح و کامل بر اساس مشخصات ثبتی، درج شود.)
ایمیل/پست الکترونیک:
در صورت عدم درج ایمیل معتبر و صحیح امکان استفاده از پورتال و دریافت پیامهای مرتبط با حساب کاربری شما مقدور نمی باشد. (ترجیحا از ایمیل وابسته به خدمات اخذ شده از شرکت استفاده نشود تا در صورت وجود مشکل در دسترسی به ایمیل سرویس مربوطه ارتباط شما با بخش پشتیبانی دچار اختلال نگردد.)
شماره موبایل/همراه:
لطفا از شماره موبایل معتبر که ترجیحا پیامهای تبلیغاتی برای آن مسدود نشده باشد استفاده نمایید. برخی از اعلانات مهم شرکت به این شماره پیامک خواهند شد.

 

تیکت چیست؟

هر درخواست فنی و غیرفنی که نیاز به بررسی کارشناسان داشته باشد در قالب یک تیکت تعریف می گردد تا تمامی پرسش و پاسخ های مربوط به آن موضوع در یک محل قرار گیرد و جهت سهولت در پیگری های آتی به هر تیکت یک شماره یکتا تعلق میگیرد که برای پیدا کردن آن تیکت در پورتال میتوانید از شماره تیکت یا موضوع تیکت استفاده کنید.

 

ارسال تیکت پشتیبانی

قبل از ارسال تیکت پشتیبانی به مرکز آموزش پارسیان میزبان مراجعه نمایید در اکثر مواقع جواب سوالات و پرسشهای خود را در آنجا خواهید یافت و دیگر نیازی به ارسال تیکت نخواهد بود.

ارسال تیکت پشتیبانی به دو روش امکانپذیر می باشد:
1. ورود به حساب کاربری و از طریق لینک ارسال تیکت پشتیبانی در منوی اصلی پورتال
2. ارسال درخواست و پیگیری آن از طریق ارسال ایمیل به بخش مورد نظر با آدرس ایمیل ثبت شده در پروفایل کاربری خود در پورتال شرکت

جهت جلوگیری از افزایش مدت زمان پاسخگویی، حتما تیکت را در بخش پشتیبانی مرتبط با موضوع درخواست ایجاد نمایید.

 

موضوع تیکت

بسیار مهم است که موضوع تیکت متناسب با درخواست پشتیبانی نوشته شده و  از عنوان مناسب استفاده نمائید. متاسفانه استفاده از مواردی مانند "hi" و "salam" و "سلام" و یا عنوان نمودن کل متن درخواست، در موضوع تیکت از موارد اشتباه و شایع می باشد.

 

محتوای تیکت

در استفاده از سیستم پشتیبانی تنها از حروف و زبان فارسی استفاده شود. استفاده از حروف انگلیسی برای زبان فارسی ( فینگلیش ) مطلوب نمی باشد.
لازم است توجه نمائید که استفاده از تعداد غیر معمول علامت سوال ( ؟؟؟؟؟ ) ، علامت تعجب ( !!!!!! ) و یا سایر موارد اینچنینی، گفتگوی پشتیبانی را از صورت رسمی خود خارج می سازد.
چنانچه نیاز به بررسی محتویات سرویس توسط کارشناس می باشد، لازم است در متن تیکت خود، کلیه اطلاعات لازم برای ورود به سرویس را اعلام فرمائید، هر چند قبلا در تیکت دیگری اطلاعات اعلام شده باشد و همچنین ارایه اطلاعات تکمیلی در صورت درخواست کارشناس برای حصول نتیجه الزامیست. 

در ارتباط با شرکت لازم است که از “ادبیات رسمی”و مودبانه استفاده شود و در مواردی که این مورد رعایت نشود تیکت بررسی نخواهد شد.
اگر وضعیت تیکت شما “بسته”باشد به این معنی است که دیگر مورد بررسی کارشناسان قرار نخواهد گرفت.

 

عدم تعدد ارسال تیکت

هر تیکت جهت پیگیری یک مورد پشتیبانی می باشد لذا از باز کردن تیکت جدید برای پیگیری همان مورد یا پیگیری یک تیکت در تیکت دیگر خودداری کنید. در صورتیکه نیاز به بررسی چند مورد متفاوت دارید برای هر مورد یک تیکت جداگانه باز کنید تا کارشناسان مربوطه سریعتر موارد را پیگیری و حل نمایند. چنانچه از ایمیل شخصی خود اقدام به باز نمودن تیکت و پیگیری آن می نمائید، پاسخ های خود را در پاسخ به همان تیکت و با استفاده از گزینه Reply در همان ایمیل استفاده نمائید و چنانچه وارد حساب کاربری خود در سایت می شوید، از بخش تیکت ها واقع در زیر منوی پشتیبانی، تیکت قبلی را باز نموده و در ادامه آن پاسخ دهید.

 

لزوم بررسی حساب کاربری

گاها ممکن است یک تیکت از سوی شرکت برای شما باز شود، کلیه رکوردهایی که از سوی بخش پشتیبانی اضافه می گردد، بصورت خودکار برای شما ایمیل خواهد شد اما برای اجتناب از مسائل احتمالی در دریافت و یا مشاهده ایمیل، لازم است به عنوان مسئول سرویس، حساب کاربری خود در پورتال پارسیان میزبان را بصورت مداوم مورد بررسی قرار دهید. توجه نمائید، اغلب مواردی که با موضوع استفاده نا صحیح ( Abuse ) برای شما ارسال می گردد، نیازمند بررسی سریع در کمترین زمان از سوی شما خواهد بود.

 

پاسخ خودکار ( Auto Reply )

استفاده از پاسخ خودکار یا Auto Reply یا Vacation Responder بر روی آدرس ایمیل ثبت شده شما در پورتال باعث اختلال در پاسخگویی به درخواست های شما می شود لذا خواهشمند است از این قابلیت بر روی آدرس ایمیل ثبت شده در حساب کاربری خود استفاده ننمایید.

 

تعدد پرسنل جهت کار با پورتال

پیشنهاد می گردد یک نفر آگاه به مسائل فناوری اطلاعات و سایت اینترنتی به عنوان نماینده شرکت یا سازمان شما در پروفایل اصلی شرکت معرفی شده و همان شخص به عنوان رابط فیمابین پارسیان میزبان و سازمان شما عمل نماید.
ولی در صورت نیاز به کار نفرات متعدد با پورتال پارسیان میزبان حتما از طریق بخش تماس/ حساب های فرعی نسبت به افزودن مشخصات و یا زیرحساب های فرعی اقدام نمایید و هر شخص از طریق حساب کاربری شخصی خود در پورتال پارسیان میزبان، نسبت به انجام هر نوع فعالیت اعم از سفارش، پرداخت، درخواست پشتیبانی و ... (که مجوز آن توسط شما داده شده باشد.) اقدام نماید.

 

تغییر نام شخص، شرکت و یا سازمان در پورتال

در صورتیکه حساب کاربری شما از نوع حقیقی و متعلق به یک شخص می باشد؛
تغییر نام و نام خانوادگی آن امکانپذیر نیست و جهت انتقال یا واگذاری خدمات مرتبط با آن، باید یک حساب کاربری جدید بسازید و درخواست تغییر مالکیت سرویس یا سرویس های مرتبط با آن پروفایل را به پروفایل جدید با کپی کارت ملی برای ما ارسال نمایید.

تصحیح نام و نام خانوادگی فقط با حضور شخص متقاضی و با همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی امکانپذیر می باشد.

 

 

در صورتی که پروفایل شما حقوقی و متعلق به یک شرکت، سازمان و ... می باشد؛
تغییر نام، نام خانوادگی و ایمیل نماینده شرکت و یا سازمان شما با ارسال اسکن نامه شامل درخواست با مهر و امضاء مدیرعامل ( یا صاحبان امضاء) و کپی کارت ملی شخص متقاضی مقدور می باشد.

تصحیح نام شرکت یا سازمان فقط با حضور نماینده شرکت/سازمان به همراه کپی اساس نامه و روزنامه آخرین تغییرات و اصل کارت ملی شخص متقاضی