• هاست قیمت مناسب

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی روشی محبوب و متداول و همچنین بسیار تاثیرگذار در زمینه بازاریابی اینترنتی می باشد. ایمیل مارکتینگ راهی برای ارتباط مستقیم با مخاطبین است که با هدف فروش، برقراری ارتباط با مشتری برای فروش های آینده، حفظ مشتری و وفادار کردن وی، معرفی محصولات و خدمات به افراد جدید، ارسال خبرنامه در مورد اتفاقات و تخفیفات و حتی آموزش های کوتاه نوشته می شوند. به طور کلی هر متنی که مخاطب را جذب کرده و تبدیل به مشتری کند می تواند در ایمیل مارکتینگ کاربرد داشته باشد.

 

انواع ایمیل

به طور کلی ایمیل های ارسالی به مخاطبان خاص به چند دسته تقسیم می گردند:

خبرنامه:ارسال خبرنامه برای افراد یکی از راحت ترین راه های برقراری ارتباط با آنهاست. شما می توانید در قالب یک خبرنامه افراد را از آخرین اخبار و مطالب سایت خود مطلع کنید و آنها را ترغیب به بازدید از سایت خود و مطالعه ادامه مطالب بفرمایید.

 

ایمیل های اختصاصی:به ایمیل هایی که در مورد موضوعی خاص اطلاعاتی را در اختیار افراد قرار می دهد ایمیل های اختصاصی می گویند.این ایمیل ها بسیار مشابه صفحات سایت هستند و توضیحات جامع و کامل در مورد موضوعی خاص در اختیار کاربران قرار می دهند. در نهایت می توانند آنها را ترغیب به استفاده از محصول یا خدمات خود کنند.

 

ایمیل ها تبادلی:به ایمیل های تاییدیه یا ایمیل هایی که در پاسخ انجام یکی عملیات برای فرد ارسال می گردد ایمیل های تبادلی می گویند.

 

ایمیل های تبلیغاتی: بعضی از ایمیل ها صرفا جهت تبلیغات ارسال می شوند. گاهی حتی می توانید با پرداخت هزینه ای از افراد بخواهید در تا ایمیل های خبرنامه خود، تبلیغات شما را قرار دهند. ایمیل های تبلیغاتی برای افراد خاصی ارسال نمی شوند بلکه برای هر آدرس ایمیلی می تواند فرستاده شود.

 

DIGEST: ایمیل هایی که در آنها خلاصه ای از پیامهای ارسال شده و یا فعالیت های انجام شده در مدت زمانی مشخص ( مثلا هفته، ماه، فصل و ...) و یا پیشنهادات برای هفته ها و یا ماه های پیش رو نوشته شده است، ایمیل های DIGEST گفته می شود.
این ایمیلها معمولا به صورت اتوماتیک ایجاد می شوند و حتی ممکن است به جای بازه زمانی، وقتی که پیامها ارسالی و یا فعالیتهای صورت گرفته قبلی به عدد خاصی ( مثلا 10، 20 ، 100 و .. ) برسند ارسال شوند.

 

قوانین ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ در صورتی شما را به نتیجه می رساند که قوانین آن را رعایت کنید. روزانه تعداد زیادی ایمیل تبلیغاتی توسط شرکت ها و افرادی که تمایل به معرفی خود به بقیه دارند تولید می شود. قطعا هر کسی علاقه ندارد که در تمام زمینه ها روزانه تعداد زیادی ایمیل تبلیغاتی در ایمیل خود ببیند. به همین دلیل این نوع بازاریابی نیز قوانین و اصولی دارد که باید هنگام تولید محتوا و ارسال آن رعایت کرد. همچنین برای جلوگیری از اسپم شدن بهتر است یک سرویس هاست ایمیل برای خود فراهم کنید. در صورت رعایت نکردن این قوانین ایمیل های شما تبدیل به اسپم یا هرزنامه شده و تاثیر عکس در بازایابی شما خواهد داشت. این قوانین عبارتند از:

 

 • تنها به کاربرانی ایمیل ارسال کنید که خودشان آدرس ایمیلشان را در اختیار شما قرار داده اند. (می توانید با ترفندهایی از قبیل ارسال مقاله آموزشی رایگان در ازای ثبت آدرس ایمیل، این کار را انجام دهید.)

 • عنوان و متن ایمیلتان را کوتاه و مختصر بنویسید. عموما مطالعه و بررسی متن های کوتاه برای کاربران راحت تر است و به آنها توجه بیشتری نشان می دهند.

 • حتما یک لینک از وب سایت خود در متن ایمیل بگذارید. داشتن راه ارتباط با مخاطب از مهمترین اصول بازاریابی است. در حقیقت هدف شما از ارسال ایمیل آن است که وی را به مراجعه به وب سایت خود ترغیب نمایید.

 • ایمیل های خود را به صورت دوره ای ارسال نمایید. داشتن نظم و وجود یک دوره زمانی منظم در تکرار یک برند برای افراد باعث ماندگاری نام برند در ذهن آنها خواهد شد.

 • نباید با ارسال ایمیل های زیاد کاربران را خسته کنید. تکرار بیش از حد هر چیزی انسان را از آن فراری می دهد. در انتخاب فواصل دوره زمانی ارسال ایمیل های خود دقت کنید تا افراط  و تفریط نکنید.ایمیل مارکتینگ در پارسیان هاست

در این زمینه شرکت فناوری اطلاعات پارسیان میزبان اقدام به ارائه پنل های ایمیل مارکتینگ کرده است. مشتریان عزیز پارسیان میزبان می توانند با تهیه این پنل ها اقدام به ارسال هر نوع ایمیل برای مخاطبین خود بفرمایند. از ویژگی های این پنل ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

 • ارسال لحظه ای
 • ارسال زمانبندی شده

 • گزارش درصد ارسال

 • گزارش درصد ارسال های موفق آمیز

 • تعداد افرادی که ایمیل را باز کردند

 • تعداد ایمیل های برگشتی

 • بلک لیست شدن ایمیل های غیرمعتبر

 • تعداد کلیک هایی که روی لینک داخل متن ایمیل شده است

 • تعیین نمونه آماری از میان لیست جهت تست اثرگذاری

 

در حال حاضر این سرویس قابل ارائه نمی باشد.


جدول هزینه سفارش پنل های ایمیل مارکتینگ