• بنر سرویس ایمیل پارسیان میزبان
  • هاست قیمت مناسب
Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

outlook چیست؟

آوتلوک  یا Outlook یکی از نرم افزارهایی است که شرکت مایکروسافت برای مدیریت اطلاعات شخصی ایجاد کرده است. باید بدانید که نرم افزار Outlook دارای دو نسخه است. نسخه اول آن Outlook Express نام دارد که در هنگام نصب ویندوز روی کامپیوتر شما نصب می گردد. نسخه دیگر آن Microsoft Outlook می باشد که برای نصب آن باید به مجموعه Office مراجعه کنید. در ادامه به مقایسه و تفاوت های این دو نسخه می پردازیم.

یکی از مهمترین و شناخته شده ترین کاربردهای نرم افزار Outlook، مدیریت ایمیل می باشد. این نرم افزار می تواند به شما در مدیریت ارسال و دریافت پست های الکترونیکی کمک کند. اما Outlook به جز مدیریت ایمیل ها می تواند مدیریت دیگر اطلاعات شخصی شما، نظیر مدیریت فعالیت ها، تقویم کاری، یادداشت برداری، مدیریت تماس ها، مرورگر وب و یا حتی کار در حالت Offline را نیز بر عهده بگیرد. همچنین با ترکیب این نرم افزار با نرم افزارهای دیگری چون Microsoft Exchange Server و Microsoft Sharepoint Server کارایی های پیشرفته تری چون ارسال و دریافت ایمیل های داخلی سازمان، تنظیم تقویم و جلسات کاری، لیست شیرپوینت و یا حتی اشتراک گذاری فایل ها پیدا می کند.

مزایای نرم افزار اوت لوک

به طور کلی از نکات مثبت استفاده از نرم افزار Outlook‌می توان به:

۱- سادگی در مدیریت ایمیل ها و در نتیجه صرفه جويي در وقت

۲-  ارسال و دریافت  نامه‌های الکترونیکی به سیستم شخصی و امکان دسترسي به ایمیل ها و نوشتن ایمیل به صورت Offline و بدون نیاز به اتصال به شبکه اینترنت

۳- دارا بودن دفترچه تلفن قدرتمند، تقويم و برنامه‌ي زمانبندي كارها و در نتیجه محیطی منسجم برای مدیریت ارتباطات ایمیلی و یا درون سازمانی

۴- مدیریت ایمیل های Junk كه در پوشه ای به همین نام نگهداری می شوند، که این پوشه داراي فيلتر قابل آپدیت شدن توسط سایت مایکروسافت است و درجه حساسيت آن هم قابل تنظيم است.


شما میتوانید از خدمات حرفه ای هاست ایمیل پارسیان هاست استفاده کنید. داشتن ایمیلهای سازمانی با پسوند سایت شما به کسب و کار شما اعتبار بیشتری میبخشد.

 

نرم افزار Outlook هم می تواند پاسخگوی نیازهای یک کاربر خانگی با نیازهایی چون استفاده آسان و مطمئن از اینترنت و ارسال و دریافت پست الکترونیکی را برآورده کند و هم می تواند نیازهای یک کاربر اداری مانند ابزارهای مدیریتی، یکپارچگی میان ایمیل ها و دیگر قابلیت های حرفه ای دیگر را رفع کند. کاربران خانگی تنها با نصب ویندوز می توانند به نرم افزار outlook express دسترسی داشته باشند. Outlook express امکاناتی نظیر دریافت خودکار تنظیمات صندوق پستی و محتویات دفترچه آدرس ایمیل ها و اطلاعات شخصی افراد از برنامه هایی همچون Netspace و Eudora و Microsoft Exchange Server برخوردار است. همچنین قابلیت دریافت ایمیل از طریق چندین پست الکترونیکی با آدرس های متفاوت و ایجاد قوانین برای صندوق پستی را دارد. این نرم افزار طرح های آماده ای برای تولدها تعطیلات و مناسبت های مختلف دارد که می توان برای زیبایی بیشتر محیط کاربری از آنها استفاده کرد.

اوت لوک برای کاربران تجاری

 

اما اگر یک کاربر اداری یا تجاری باشید بهتر است نرم افزار Outlook را از پکیج Microsoft Office دریافت کنید. زیرا این نرم افزار ابزارهای مدیریتی و کاربردهای اداری بیشتری نسبت به Outlook Express دارد. از جمله آن می توان به امکانات مختلفی از قبیل تقویم و مدیریت تماس و سازماندهی اطلاعات اشاره کرد؛ در Microsoft Outlook شما می توانید با وضع قوانین خاصی برای صندوق پستی خود، آن را فیلترگذاری كرده و نامه های الكترونیكی خود را مدیریت کنید.


در زیر می توانید جدولی از مقایسه دو نرم افزار Outlook‌و Outlook Express را مشاهده کنید:


 

Microsoft Outlook

Outlook Express

 

نوع کاربر

کاربر سازمانی یا اداری

کاربر خانگی

 

تقویم

دارد

ندارد

 

TASK List

دارد

ندارد

 

(automatic backup)نسخه پشتیبان خودکار

دارد

ندارد

 

قابل توسعه با برنامه نویسی VBA

دارد

ندارد

 

وضع قوانین

برای ایمیل های دریافتی و ارسالی

تنها برای ایمیل های دریافتی

 

ویژگی مدیریت ایمیل های junk

دارد

ندارد

 

سازگار با ویندوز و IE

بله

خیر

 پشتیبانی پروتکل ها

SMTP,POP3,IMAP4,HTTP,
MAPI,LDAP,MHTML,
NNTP,MIME,S/MIME,
vCalendar,vCard,iCalendar,
HTML mail و ساپورت کامل برای


SMTP,POP3,IMAP,
and HTTP,LDAP,MHTM,
HTML,S/MIME,NNTP

 

فرمت فایل ها

.psd

.dbx

 

قابل نصب روی

ویندوز xp

ویندوز 7 به بعد

 


برای اطلاعات بیشتر و آموزش و راهنمایی های بیشتر در مورد ورژن های مختلف نرم افزار Outlook به لینک های مربوط به نسخه مورد استفاده خود در مرکز آموزش پارسیان میزبان و بخش راهنمای کار با نرم افزار Outlook مراجعه نمایید:

تنظیم Leave a copy of messages on the server ایمیل در نرم افزار Microsoft Outlook

تنظیم ایمیل در نرم افزار آوت لوک 2007 یا Microsoft Outlook 2007

تنظیم ایمیل در نرم افزار آوت لوک 2010 یا Microsoft Outlook 2010

تنظیم ایمیل در نرم افزار آوت لوک 2013 یا Microsoft Outlook 2013

تنظیم ایمیل در نرم افزار آوت لوک 2016 یا Microsoft Outlook 2016