• بنر ثبت دامنه پارسیان میزبان
Facebook
Twtitter
Twtitter
ارسال برای دوستان
نسخه مناسب چاپ

ثبت دامنه IR آسان توسط پارسيان میزبان

 

ثبت دامنه ir هم میتواند از طریق سایت ایرنیک و یا از طریق کارگزاری های رسمی ایرنیک انجام شود. کارگزاریهای رسمی ایرنیک که پارسیان میزبان هم از جمله آنهاست میتواند کار ثبت دامنه را بسیار آسان تر کند و همچنین تمدید سالانه دامنه ir به راحتی یک کلیک برای شما خواهد بود. همچنین تخفیفات دوره ای و فصلی برای مشتریان از دیگر مزایای خرید دامنه ir از پارسیان میزبان میباشد.

1. با شناسه خود وارد سامنه ایرنیک شوید.

manage-authorized-relations-registration-1
2. پس از ورود به صفحه مشخصه های شناسه وارد شده
manage-authorized-relations-registration-2
3. در صفحه مشخصه های شناسه روی لینک مدیریت رابطه های مجار کلیک کرده
manage-authorized-relations-registration-3
4. در صفحه مدیریت رابطه های مجاز تنظیمات را طبق شکل زیر انجام دهید
5. و در آخر دکمه اعمال را زده تا مراحل فوق ثبت گردد.
manage-authorized-relations-registration-4

نکته:پس از تنظیمات بالا، تنها در صورتی قادر به ثبت و پرداخت توسط شرکت پارسیان میزبان می باشید که از طریق http://portal.parsianhost.com/domainchecker.php مراحل خرید را انجام داده باشید.

 

مزایای ثبت دامنه ir برای سایتهای ایرانی

 

همانطور که میدانید دامنه های رسمی ایرانی با پسوند .ir ارائه میشوند. خرید و ثبت دامنه ir مزایای زیادی برای سایتهای ایرانی دارد.

ثبت دامنه با پسوند .ir از مزایای بسیاری برخوردار است که به آن در زیر اشاره میشود:

1. قیمت مناسب:

مهمترین و اصلی ترین ویژگی ثبت دامنه .ir قیمت مناسب آن در مقایسه یا سایر پسوند های مورد استفاده است. .ir که مخفف کلمه ی iran میباشد، پسوندی ملی است و امکانات مختلفی را برای وبسایت های داخل کشور فراهم مینماید.

2. تبلیغات:

  امکان تبلیغ در رسانه هایی همچون تلویزیون تنها با داشتن پسوند .ir امکان پذیر است و صاحبان مشاغل میتوانند از این طریق نیز به جامعه ی ایرانی معرفی شوند.

3. امنیت و اعتماد:

از آنجایی که کاربران به هنگام خرید دامنه .ir از طریق وب سایت رسمی nic.ir ، ملزم به وارد کردن اطلاعات هویتی و حقیقی هستند؛ تمامی این اطلاعات پیش از اعتای دامنه، بررسی شده و در ادامه نیز، در صورت بروز هرگونه مشکل و سرقت، کاربران میتوانند با مراجعه ی حضوری به مرکز اصلی این سامانه در شهر تهران نسبت به رفع آن اقدام نمایند.

4. حق انتخاب:

به دلیل اینکه کاربران .com به صورت جهانی از این پسوند استفاده مینمایند، لذا حق انتخاب دامنه، برای متقاضیان کمتر میشود. چراکه احتمالِ وجودِ نمونه های مشابه بالامیرود. در چنین حالتی، کاربران میتوانند با ثبت دامنه ی خود به کمک .ir از حق انتخاب بیشتری برخوردار شوند.

5. سئو و سرچ محلی:

  طبق سیاست های گوگل، به هنگام سرچ کلمات و عبارات توسط افراد مختلف در سراسر جهان، علاوه بر درنظر گرفتن سئو و محتویات قوی، به محدوده ی جغرافیایی متقاضی نیز توجه میشود. سایت هایی با پسوند .ir به واسطه ی نزدیکی بیشتر از لحاظ موقعیت مکانی، در صورتی که سئو قوی داشته باشند؛ شانس بالاتری در رده بندی گوگل خواهند داشت.

6. تنوع و کارایی:

کلیه ی ارگان ها و مجموعه های دولتی و غیرانتفاعی، مدارس و دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و صنعتی و تمامی شرکت های رسمی ملزم به استفاده از .ir هستند. به منظور تفکیک این مراکز پسوند های .ir در انواع مختلف دسته بندی میشوند؛ از جمله:

- ac.ir و sch.ir مخصوص مراکز دانشگاهی، آموزشی و تحقیقاتی هستند. این مراکز شامل زیر مجموعه های آموزش و پرورش و سازمان علوم تحقیقات میباشند.

- org.ir برای وب سایت های مراکز غیرانتفاعی و بین المللی مورد استفاده قرار میگیرند.

- gov.ir و co.ir برای سازمان ها، وزارت خانه ها و مراکز زیر مجموعه قوای سه گانه استفاده میشوند.

- net.ir انواع جراید و نشریات رسمی چاپی، کتب داخلی، اشخاص حقوقی، انجمن های ادبی و هنری و... از این پسوند استفاده مینمایند.