ووکامرس (woocommerce) یک افزونه متن باز بر پایه وردپرس است. یک ابزار قدرتمند با رابط کاربری آسان برای راه اندازی یک فروشگاه و مدیریت آن میباشد. این افزونه مانند وردپرس رایگان است که با وجود رایگان بودن ان، قابلیت های کاربردی برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی دارا است.

امروزه اکثر فروشگاه های اینترنتی با استفاده از افزونه ووکامرس و بدون نیاز به دانش کدنویسی راه اندازی شده اند. ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که چگونه شرکت ووکامرس درآمدزایی میکند در حالی که مهم ترین و اصلی ترین محصول خود را رایگان عرضه می کند؟

ووکامرس چطور رایگان است؟

اگرچه افزونه ووکامرس رایگان است اما پسوندهایی که قسمت اصلی آن را تشکیل می دهند رایگان نیست. اما برای جبران این پسوندها می توانید از افزونه های دیگر بهره ببرید. در اینجا برخی از محبوب ترین برنامه های افزودنی ووکامرس را به شما معرفی می کنیم. WooSubscriptionactions با استفاده از این افزونه مشتریان می توانند محصولاتی که شما عرضه می کنید را به اشتراک بگذارند.

 

هاست ووکامرس

 

Google Analytics این امکان را به شما می دهد تا اطلاعات آماری زیادی درباره فروشگاه خود داشته باشید. UPS نرخ حمل و نقل و مدیریت از طریق پیک را در این افزونه کنترل کنید. MailChimp شما می توانید برای مدیریت ایمیل های پستی و ارسال اتوماتیک ایمیل برای مشتریان خود از این برنامه استفاده کنید.شما می تواند با این افزونه یک فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات فیزیکی و یا محصولات دیجیتال و قابل دانلود راه اندازی کنید. نصب ووکامرسبرای نصب افزونه ووکامرس به پیشخوان خود در وردپرس مراجعه کنید. در بخش افزونه ها روی گزینه افزودن کلیک کنید.

 

ووکامرس را سرچ کنید و روی نصب کلیک کنید. حال از قسمت افزونه ها روی افزونه های نصب شده کلیک کنید . افزونه را فعال نمایید.همچنین می توانید از منوی کارهای دست جمعی فعال کردن را انتخاب و بر روی اجرا کلیک کنید.

هاست ووکامرس

شاید اگر شما هم میخواهید یک فروشگاه اینترنتی بر پایه ووکامرس راه اندازی کنید این سوال برایتان ایجاد شود که هاست ووکامرس چه ویژگیهایی دارد؟

از چه نوع هاستی برای سایت ووکامرسی خود استفاده کنیم که بهترین سازگاری را داشته باشد. 

از آنجا که ووکامرس یک افزونه است که بر پایه وردپرس کدنویسی شده است و خود به صورت مستقل یک سیستم مدیریت محتوا نمیباشد، از این رو هاست مناسب ووکامرسی همان هاست وردپرس است. هاست وردپرس به صورت حرفه ای در پارسیان هاست ارائه میشود. علاوه بر هاست وردپرس یک هاست بسیار سازگار با وردپرس و سریع است، از هاست لینوکس نیز میتوان برای این منظور استفاده نمود.

پیکربندی ووکامرس

بعد از نصب ووکامرس شما باید اطلاعات فروشگاه خود را متناسب با مشتری خود و نوع محصولی که عرضه می کنید تعیین کنید.همگانیدر بخش همگانی باید اطلاعاتی درباره ی ادرس فروشگاه، مالیات و واحد پولی و از این قبیل... را تعیین کنید. محصولات بخش بعدی محصولات است که شما درباره واحد های وزنی، یکای اندازه گیری ابعاد محصول و ... متناسب با محصولات و مشتری های خود تصمیم گیری می کنید. 

حمل و نقل در بخش حمل و نقل مکان هایی که امکان ارسال و فروش محصولات به آن ها را دارید و همچنین مکان هایی که در محدوده مناطق شما پوشش داده نمی شوند را مشخص می کنید. 

پرداخت

بخش پرداخت، نحوه پرداخت به صورت آنلاین و حضوری و همچنین گزینه های درگاه های پرداخت را در اختیار شما می گذارد.  متن جایگزین عکس حفظ حریم خصوصی حساب های کاربریبخش اطلاعات کاربری، گزینه هایی برای ساخت حساب کاربری توسط مشتریان دارد. برای مثال ممکن است شما تصمیم بگیرید مشتریان باید قبل از خرید حساب کاربری داشته باشند، می توانید از منوی پیکربندی ووکامرس بخش ساخت حساب کاربری این ویژگی را برای فروشگاه خود تنظیم کنید. >بعد از پیکربندی افزونه ووکامرس با ایجاد محصول جدید می توانید فروشگاه خود را ایجاد و مدیریت کنید. ووکامرس اطلاعات مدیریتی دقیق از جمله میزان فروش محصولات، سود حاصل از فروش محصولات و ... را به شما می دهد.